21.09.2021 11:14

Městské divadlo Kladno uvede dramatizaci slavného románu A. Dumase Tři mušketýři

Začátek října bude v rámci již 107. divadelní sezony, která nese podtitul Odvaha srdce!, patřit Třem mušketýrům, jejichž premiéra proběhne v hlavním sále Městského divadla Kladno (2. října od 19:00). Velká výpravná inscenace plná šermířských soubojů vychází z klasického románu Alexandra Dumase st., bude však českou premiérou nové dramatizace slavného amerického autora Kena Ludwiga.

Letošní divadelní sezona bude velkolepou divadelní studií na téma lidské statečnosti a oslavou vůle vzepřít se nespravedlnosti a příkoří. První premiérou z dramaturgického plánu pro 107.
sezonu tak příznačně budou Tři mušketýři, kteří opět přispěchají na pomoc královně a pěkně zavaří kardinálovi Richelieu. Nová dramatizace Kena Ludwiga zpracovává známý příběh o královniných diamantových přívěšcích a věrně zachycuje ducha původní románové předlohy. Autor se však nebál pustit do několika drobných změn, d`Artagnan tak do Paříže přijíždí nikoliv se sluhou, ale se svou rozjívenou sestrou milující dobrodružství.

Autor, který je také autorem dramatizace Vraždy v Orient Expresu (Murder on the Orient Express), kterou má Městské divadlo Kladno momentálně na repertoáru, patří k nejvýznamnějším světovým dramatikům současnosti, je držitelem těch nejprestižnějších divadelních cen a jeho texty se těší široké oblibě po celém světě. Tři mušketýři Kena Ludwiga budou v Městském divadle Kladno uvedeni v české premiéře.

Tři mušketýři budou první inscenací v MDK režiséra a překladatele Šimona Dominika, bývalého uměleckého šéfa Západočeského divadla Cheb a Divadla F. X. Šaldy v Liberci, jednoho ze zakladatelů pražského Divadla NaHraně. Šimon Dominik je také autorem překladu, který vznikl na objednávku MDK. V rolích mušketýrů se představí noví členové hereckého souboru MDK Michael Vykus a Kryštof Dvořáček, roli Aramise ztvární hostující Ondřej Novák. Zpupného gaskoňce si zahraje Tomáš V. Hron a jeho hubatou sestru Anna Polcrová.

www.divadlokladno.cz

Autor článku: Dagmar Brandlová

Městské divadlo Kladno uvede dramatizaci slavného románu A. Dumase Tři mušketýři

Inscenace

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

22.09.2022

Jak se dělá tanečník – konzervatoř Taneční centrum Praha hostuje v Náchodě

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium  uvede ve čtvrtek 22. září 2022 ve Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 9 a od 11 hodin tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá tanečník. Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.

21.09.2022

Dekkadancers se vrací k tradici komponovaných večerů. V premiéře uvedou Double Shot

První letošní novinkou tanečního souboru DEKKADANCERS bude Double Shot, večer složený ze dvou choreografií. První polovinu večera obstará Occultatum, které se zaměří na démony, kteří jsou ukryti v každém z nás. Jeho autorem je trojnásobný držitel Thálie za tanec Ondřej Vinklát. Autory druhé choreografie jsou Štěpán Pechar a Viktor Konvalinka.