21.09.2021 11:14

Městské divadlo Kladno uvede dramatizaci slavného románu A. Dumase Tři mušketýři

Začátek října bude v rámci již 107. divadelní sezony, která nese podtitul Odvaha srdce!, patřit Třem mušketýrům, jejichž premiéra proběhne v hlavním sále Městského divadla Kladno (2. října od 19:00). Velká výpravná inscenace plná šermířských soubojů vychází z klasického románu Alexandra Dumase st., bude však českou premiérou nové dramatizace slavného amerického autora Kena Ludwiga.

Letošní divadelní sezona bude velkolepou divadelní studií na téma lidské statečnosti a oslavou vůle vzepřít se nespravedlnosti a příkoří. První premiérou z dramaturgického plánu pro 107.
sezonu tak příznačně budou Tři mušketýři, kteří opět přispěchají na pomoc královně a pěkně zavaří kardinálovi Richelieu. Nová dramatizace Kena Ludwiga zpracovává známý příběh o královniných diamantových přívěšcích a věrně zachycuje ducha původní románové předlohy. Autor se však nebál pustit do několika drobných změn, d`Artagnan tak do Paříže přijíždí nikoliv se sluhou, ale se svou rozjívenou sestrou milující dobrodružství.

Autor, který je také autorem dramatizace Vraždy v Orient Expresu (Murder on the Orient Express), kterou má Městské divadlo Kladno momentálně na repertoáru, patří k nejvýznamnějším světovým dramatikům současnosti, je držitelem těch nejprestižnějších divadelních cen a jeho texty se těší široké oblibě po celém světě. Tři mušketýři Kena Ludwiga budou v Městském divadle Kladno uvedeni v české premiéře.

Tři mušketýři budou první inscenací v MDK režiséra a překladatele Šimona Dominika, bývalého uměleckého šéfa Západočeského divadla Cheb a Divadla F. X. Šaldy v Liberci, jednoho ze zakladatelů pražského Divadla NaHraně. Šimon Dominik je také autorem překladu, který vznikl na objednávku MDK. V rolích mušketýrů se představí noví členové hereckého souboru MDK Michael Vykus a Kryštof Dvořáček, roli Aramise ztvární hostující Ondřej Novák. Zpupného gaskoňce si zahraje Tomáš V. Hron a jeho hubatou sestru Anna Polcrová.

www.divadlokladno.cz

Autor článku: Dagmar Brandlová