09.12.2021 20:04

Městské divadlo Mladá Boleslav nastudovalo hru Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvede v pátek hru Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků, která je poslední premiérou letošního roku. Diváci se mohou těšit na to, jak si mladoboleslavský soubor pod režijním vedením Adama Doležala poradí s nastudováním hry, kterou proslavil úspěšný film Vlastníci.

Hra pojednává o domovní schůzi, která má své zákonitosti, problémy a často i archetypy jednotlivých účastníků. Každý z návrhů vyvolává další a vyostřenější rozepře a je lhostejné, zda jde o výstavbu výtahu, rozúčtování spotřeby vody, opravu plynových rozvodů nebo prodej půdních prostor.

Divadelní hra získala v roce 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky v kategorii Hra roku. V roce 2019 natočil režisér Havelka na jejím základě celovečerní film Vlastníci, který získal Českého lva za nejlepší scénář.

V boleslavské inscenaci má dramaturgii na starosti Kateřina Suchanová, scénu Michal Syrový a kostýmy Agnieszka Pátá Oldak. Divákům se představí Lucie Končoková, Petr Prokeš, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Milan Ligač, Ondřej Lechnýř, Lucie Matoušková, Martin Hrubý, Milan Koníček, Dáša Bělanská, Petr Mikeska, Ivo Theimer, Jaroslav Janovský, Magdalena Jirounková, Eliška Vopravilová, Mikuláš Vopravil a Vojtěch Sekera.

https://www.mdmb.cz/

Autor článku: Převzato z: ČTK: khj, hj