28.04.2021 09:16

Městské divadlo Mladá Boleslav přichází s online projektem Máj

Po inscenaci Bílá nemoc, která vznikla v divadelní režii Petra Mikesky a filmové režii dalšího člena mladoboleslavského souboru, herce Milana Ligače a jejíž reprízy mohou diváci shlédnout v reprízách ještě 17. a 28. května, přichází MDMB s dalším online projektem.

Tentokrát se jedná o Máchův Máj, jehož verše divákům naši herci přiblíží ve zcela novém vizuálním konceptu a navíc přímo z Máchova kraje – tedy okolí hradu Bezděz a malebné kokořínské krajiny. Nesmrtelné verše tak ožijí v místech, kde je Mácha vytvářel a kde se k dílu inspiroval.

Toto vrcholné dílo českého romantismu, které sám autor pojal jako osobní zpověď rozervaného romantického člověka plného nejistot a otázek po smyslu života, se tak vrací do míst svého původního zrodu.

Diváci se opět mohou těšit na celý mladoboleslavský soubor v režii Petra Mikesky.

Premiéra inscenace proběhne symbolicky 1. května v  19:00 na YouTube kanále mladoboleslavského divadla.

https://www.mdmb.cz/

Autor článku: Denisa Kábrtová

Městské divadlo Mladá Boleslav přichází s online projektem Máj

Inscenace

14.05.2021

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.

13.05.2021

Jak přivítají Městská divadla pražská otevření divadel? Premiérami naživo i online

Divadla se opět otevírají veřejnosti a představí inscenace, na kterých pracovala v uplynulých osmi měsících. Hrát začnou Městská divadla pražská na všech třech svých scénách od pondělí 14. června a na pravidelný program se mohou letos mimořádně diváci těšit i během celých prázdnin. Městská divadla pražská uvedou v červnu celkem šest premiér, naživo i online. Vstupenky jsou již v prodeji.

13.05.2021

Španělská muška bude bavit diváky Divadla J. K. Tyla zcela poprvé

Plzeňský činoherní soubor právě připravuje pod režijním vedením Natálie Deákové rozvernou komedii německých autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha Španělská muška. Hra plná záměn, nedorozumění a omylů se měla divákům představit již v červnu minulého roku, kvůli koronavirové krizi byla přeložena na říjen 2020, kdy se její premiéra opět nemohla uskutečnit. Celý proces zkoušení bude završen v sobotu 15. května 2021 na Nové scéně DJKT představením bez diváků, slavnostní premiéra je naplánována na září 2021.