23.05.2001 00:00

Městské divadlo Mladá Boleslav se představí v Praze

PRAHA 22. května (ČTK) - Jarní minifestival svých inscenací uspořádá od 28. do 30. května v Praze Městské divadlo z Mladé Boleslavi. Na jevišti Divadla pod Palmovkou představí čtyři své inscenace, když o den dříve uvede na stejné scéně v rámci přehlídky České divadlo 2000/2001 poslední režii zesnulého Jaroslava Dudka - inscenaci Bláznivá ze Chaillot.

Giraudouxova poslední hra Bláznivá ze Chaillot je poetistická hříčka s jasným posláním - unifikovaný svět je možné a nutné zničit láskou, fantazií a jinakostí. Kritika na inscenaci vyzvedla především výkon hostující Jany Štěpánkové v titulní roli, jejíž okouzlující, vtipnou a ve své nelogičnosti zcela logicky a pochopitelně jednající Aurélii stojí za to vidět.

"Přehlídku zahájíme Williamsovým příběhem lásky a nenávisti Sestup Orfeův v režii Ladislava Vymětala. V dalších dnech uvedeme Shakespearova Makbetha v Saudkově překladu, kterého u nás nastudoval významný arménský režisér Bartoloměj Artuš Erzrumský. Závěr našeho pražského hostování bude patřit klenotu domácí klasické tvorby - Jiráskově Lucerně v úpravě a režii Jaromíra Pleskota," řekl dnes ČTK ředitel mladoboleslavského divadla František Skřípek.

Autor článku: redakce