02.09.2021 08:20

Městské divadlo Mladá Boleslav vstupuje do další sezóny

Městské divadlo Mladá Boleslav přivítá nadcházející 28. sezónu ve zcela novém hávu. Loňský, v mnohém netradiční rok poskytl prostor pro dlouho plánovanou změnu: změnu vizuálu, a tedy i celých webových stránek, loga, které vzniklo s úctou k našemu krásnému divadelnímu domu v secesních konturách, nových ansámblových fotografiích a samozřejmě pečlivě naplánovaných nových repertoárových přírůstků. Už koncem srpna se na jevišti i mimo něj začalo korepetovat, zkoušet, tančit, aby se 15. října mohlo jít DONAHA! Světový muzikálový hit Terrence McNallyho a Davida Yazbeka o partičce nezaměstnaných ocelářů, kteří se rozhodnou porvat s tíživou životní situací velmi originálně, připravuje s celým mladoboleslavským souborem a několika hosty režisér Jaroslav Slánský.

V závěru srpna nesmělo chybět ani tradiční setkání s pedagogy z boleslavských škol a naše divadlo tak nesmírně rádo opět přivítalo zástupce z řad Gymnázia Dr. Pekaře, gymnázia Mnichovo Hradiště, Obchodní akademie, ISŠ Na Karmeli, Střední školy gastronomické a Střední a vyšší odborné zdravotnické školy. Pedagogům byl představen dramaturgický plán na novou sezónu a všichni pevně doufáme, že se epidemiologická situace vyvine natolik příznivě, že se brzy bude možné setkávat na představeních.

První představení sezóny proběhne v pátek 3. září. Bude jím rodinná komedie Famílie amerického autora Joea DiPietra. Pokračovat budeme v sobotu 4. září úspěšnou Mistrovskou lekcí s Dagmar Peckovou v hlavní roli. Mistrovské lekci bude přecházet vernisáž kolekce fotografií Jarmily Vlčkové s názvem „Divadlo za časů korony“, které originálním způsobem mapuje pro všechny nelehkou dobu loňské sezóny. Fotografie rozmístěné po divadle si pak diváci budou moci pohlížet až do konce letošního roku.

Diváci samozřejmě nezůstanou ochuzeni ani o naše nejnovější inscenace a mohou se tak těšit na Psa baskervillského s Petrem Prokešem v roli slavného detektiva Sherlocka Holmese nebo Molièrova Zdravého nemocného v hlavní roli s Petrem Bucháčkem. Tedy vybírejte – je čas vrátit se do divadla!

https://www.mdmb.cz/

Autor článku: Denisa Kábrtová