31.05.2021 16:43

Městské divadlo Mladá Boleslav začíná hrát

Díky zlepšující se epidemiologické situaci se konečně i mladoboleslavské divadlo otevře svým divákům a příznivcům. Od druhého června se tak, za dodržování platných nařízení vlády ČR, setkáme konečně společně v hledišti.

První dva dny divadelního provozu budou patřit derniéře inscenace Kočka na rozpálené plechové střeše v režii Petra Svojtky s Malvínou Pachlovou a Milanem Ligačem v hlavních rolích. Klasické drama vystřídá v pátek 4. června slavnostní premiéra „do šuplíku“ nazkoušené hry Pes Baskervilský. Jednu z nejznámějších příhod světoznámého detektiva Sherlocka Holmese režíroval Petr Mikeska a v hlavní roli uvidíte Petra Prokeše jako Sherlocka Holmese a Romana Teprta jako doktora Watsona.

Na další premiéru se diváci mohou těšit hned čtrnáct dní poté, tedy v pátek 18. června. Bude jí klasická komedie Zdravý nemocný od Moliéra. Hlavní roli hypochondra Argana ztvární Petr Bucháček, režie se ujal Jiří Š. Hájek.

Premiéry ovšem nebudou jediné, co si diváci budou moci z programu vybrat, těšit se mohou i na reprízy osvědčených titulů z malé scény, inscenací Na ústupu nebo Pravda. Oba vzhledem k přetrvávajícím vládním nařízením odehrajeme na velké scéně.

Od čtvrtka 25. června pak, jako již tradičně, odehrajeme několik inscenací pod širým nebem na zámku Sychrov. Tentokrát se diváci mohou těšit na již zmiňovaného Psa Baskervilského a známou komedii Saturnin.

https://www.mdmb.cz/

Autor článku: Denisa Kábrtová

Městské divadlo Mladá Boleslav začíná hrát

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.