25.04.2023 09:08

Městské divadlo v Mostě uvede adaptaci filmové komedie Pane, vy jste vdova!

Městské divadlo v Mostě adaptovalo filmovou sci-fi komedii Pane, vy jste vdova! Inscenace má mnoho postav, tudíž řada herců ztvární více rolí. V roli Evelyny Kelettiové, kterou ve filmu hraje Iva Janžurová, se na jevišti v Mostě objeví Veronika Týcová. ČTK to řekla mluvčí divadla Lenka Krestová. Premiéru bude mít inscenace 28. dubna.

Hra vznikla na motivy stejnojmenné filmové crazy komedie Miloše Macourka a Václava Vorlíčka z roku 1970. „Film má skvělý příběh, scénář je velmi dobře propracovaný, má kompozičně vyvážené situace i postavy a v neposlední řadě také skvělou režii a hvězdné obsazení. Naším cílem je hlavně poutavě vyprávět příběh," uvedla dramaturgyně Pavlína Schejbalová.

Adaptace pochází z Chebu, kde byl filmový scénář poprvé uveden na divadelním jevišti. Tato adaptace Zdeňka Bartoše a Marty Ljubové původně obsahovala také několik písní, které byly do scénáře zařazeny hlavně kvůli přestavbám. „Vzhledem k možnostem, které nabízí mostecké jeviště, jsme se rozhodli písně vypustit a soustředit se hlavně na samotný příběh. V inscenaci zazní pouze jedna píseň na závěr. Jde o titulní píseň z filmu. Tím se chceme symbolicky hlásit k filmové verzi," uvedla Schejbalová.

Zápletka filmu je poměrně komplikovaná, proto se tvůrci hry snažili vyjasnit více situací. V inscenaci, jejíž režie se ujal mosteckým divákům známý režisér Milan Schejbal, se objeví prakticky celý soubor. Inscenace má mnoho postav, například představitelka Evelyny Veronika Týcová ztvární trojroli, protože hraje i reinkarnovaného astrologa Stuarta Hampla a později sadistickou vražedkyni Fanny Stubovou. V roli padoucha Steinera se představí Vít Herzina a jeho snoubenku Molly ztvární Karolína Herzinová.

https://www.divadlo-most.cz/

Autor článku: ČTK: fir, dr