16.12.2019 17:21

Městské divadlo v Mostě uvede slavný americký muzikál Funny Girl

Městské divadlo v Mostě uvede americký muzikál Funny Girl o životě herečky Fanny Briceové. Režie příběhu o světlých a stinných stránkách lásky a slávy se ujal Roman Meluzín. Diváci uslyší slavné melodie a uvidí známá taneční čísla. Novinářům to dnes řekli zástupci mosteckého divadla. Premiéra se uskuteční 20. prosince.

Hlavní roli při premiéře v roce 1964 na broadwayském divadle Winter Garden ztvárnila tehdy dvaadvacetiletá herečka a zpěvačka Barbra Streisandová. Na mosteckém jevišti uvidí návštěvníci divadla Karolínu Herzinovou, která hlavní roli bere jako výzvu. „Fanny totiž není zdaleka jen o zpěvu. Je to muzikálová role se vším všudy a já doufám, že se mi podaří zvládnout všechny složky, totiž i tu taneční a především hereckou," uvedla Herzinová.

Nejzajímavějším na Fanny podle ní je to, že její příběh je skutečný. „Že doopravdy existovala a to, o čem hrajeme, má svůj předobraz v realitě. Byla to zvláštní osobnost, dokázala jít proti proudu a bořit konvence. To se mi na ní líbí. Její důvěra v sebe samu, ve svůj talent a svoje vize. A samozřejmě je mi blízká čistě už jen proto, že to byla herečka," uvedla Herzinová. Jejího partnera hraje v Mostě Jan Beneš.

Muzikál od Julea Stynea a Boba Merrilla vychází z reálných životních osudů Fanny Briceové, americké herecké hvězdy 20. a 30. let minulého století, a jejího tehdejšího manžela Nicka Arnsteina. Briceová zářila na newyorských divadelních jevištích a bavila tisíce lidí, avšak v soukromí, v soužití s gamblerem Arnsteinem, se jí život podle dramaturga Michala Pětíka drolil pod nohama.

Funny Girl podle Pětíka strhujícím způsobem vypráví o velké lásce, sebeobětování i sebezapření, jde o podmanivý příběh herečky, tanečnice a zpěvačky, která se díky svému talentu, pracovitosti a smyslu pro humor stala zářivou hvězdou. „V inscenaci našeho divadla se lidé mohou těšit na skutečně zábavnou a opulentní podívanou," uvedl Pětík.

Muzikál je známý nejen svými nezapomenutelnými melodiemi, ale také díky filmové adaptaci z roku 1968, ve které Streisandová za hlavní roli získala filmového Oscara.

http://www.divadlo-most.cz/

Autor článku: ČTK: fir, abz

Městské divadlo v Mostě uvede slavný americký muzikál Funny Girl

Inscenace

17.05.2022

Komorní scénu Aréna čeká sezóna s titulem Rok plný doteků

Sezónu 2022–23 otevřeme inscenací s názvem Tohle není Višňový sad, pod níž se skrývají tři aktovky A. P. Čechova (Labutí píseň, Medvěd, Námluvy) spojené do volného dramatického celku naším dramaturgem Tomášem Vůjtkem, který si tyto Čechovovy miniatury navíc i přímo přeložil. Druhým titulem bude drama Christophera Hamptona Úplné zatmění (Total Eclipse) zpracovávající skutečný příběh dvou nejslavnějších prokletých básníků, který se ale do školních osnov nejspíš nikdy nedostane. Spokojené manželství Paula Verlaina a jeho ženy Matyldy rázně ukončí příchod mladičkého a svůdného Arthura Rimbauda.

16.05.2022

Divadlo Tramtarie se rozloučí s Madisonskými cestami

Příběh o dvou rozhádaných sestrách, tajemné závěti, velkém tajemství, ale hlavně o lásce ve všech jejích uvěřitelných podobách se poprvé představil divákům 6. března 2020, aby je dojímal silnými emocemi a bavil milým humorem. Teď se toto milostné drama volně inspirované slavným filmovým příběhem v režii Vladislava Kracíka loučí.

13.05.2022

Autorskou hru o spisovatelce Sylvii Plathové uvede Studio Hrdinů

Studio Hrdinů uvede jako svou poslední premiéru sezony inscenaci inspirovanou životem americké básnířky Sylvie Plathové (1932 až 1963). Autorská inscenace režiséra Jana Horáka se jmenuje Manželka publikovaného básníka a divadlo ji prvně uvede 19. května. Hra je poslední částí volné trilogie věnované umělcům 20. století a vystupuje v ní jediná herečka, Pavlína Štorková.