18.09.2017 12:01

Městské divadlo Varnsdorf otevře novou divadelní sezónu původní divadelní hrou Hotel na rohu

Městské divadlo Varnsdorf otevře novou divadelní sezónu původní divadelní hrou nazvanou Hotel na rohu. Inscenace autorky a režisérky Hany Strejčkové vznikla v pohraničí na základě sebraných vzpomínek, historických pramenů a za spolupráce pamětníků.

Hotel na rohu je scénickým vyprávěním o jednom místě, jehož zajímavost, až kouzlo ale vidí zejména ti, kteří přijíždějí, nebo jen projíždějí. Za První republiky se Hotel na rohu těšil zájmu výletníků i vážených hostů bez ohledu na národnost. Jak však šla doba, hosté se proměňovali, přicházeli, odcházeli i mizeli, aby se objevovali noví, ať byla válka, nebo znárodnění, doba rekreací či brigád.

Podtitul projektu: „Také se vám zdá, jakoby se hotel stěhoval z místa na místo? A vidíte, to se ani nehnul,“ odkazuje na dynamickou proměnu společnosti česko-německého pohraničí v minulém století. Na jevišti se vystřídá na třicet postav, každá se vzpomínkou na své zastavení v Hotelu na rohu na cestě za svým snem, za láskou, štěstím i nadějí.

Premiéra se koná 26. září od 19 hodin a pro diváky jsou připravena doprovodná vzpomínková překvapení. Projekt realizuje Městské divadlo Varnsdorf ve spolupráci s FysioART.

http://divadlo.varnsdorf.cz/

Autor článku: Městské divadlo Varnsdorf