06.01.2022 09:21

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště již popáté spolupořádají přehlídku ZARÁZ

Více než stovka kritiků, divadelních publicistů, režisérů a pedagogů, které doplní dvě desítky studentů herectví a divadelní produkce, zamíří 10. ledna do Zlínského kraje. Tímto datem začíná třídenní přehlídka ZARÁZ, kterou již popáté spolupořádají Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště.

Obě scény připravily pro odbornou veřejnost koncentrovaný program inscenací a následných besed. Každé divadlo uvede během přehlídky dvě svá představení a mezi Zlínem a Uherským Hradištěm bude hosty převážet autobus. „Zajímá nás názor odborné veřejnosti na naši tvorbu – bohužel jsme velmi daleko od Prahy. Festival Zaráz je možnost, jak v co nejkratším čase představit co největší možné šíři naši dramaturgii a dostat bezprostřední zpětnou vazbu v odborných diskuzích. Je to také intenzivní setkání s kolegy z Uherského Hradiště,“ uvedl ředitel MDZ Petr Michálek.

Zlínské divadlo na přehlídce nabídne komedií Dnes večer nevařím v režii Patrika Lančariče a muzikál Šakalí léta režiséra Dodo Gombára. Po Šakalích letech se v ve zlínském divadelním klubu Dílna uskuteční velká Debata u kulatého stolu na téma financování příspěvkových organizací, resp. zapojení krajů do financování divadel tak, aby mohla být financována i samotná činnost divadel. Účast na ní potvrdili zástupci samospráv Zlína a Uherského Hradiště a také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.  Debatu bude moderovat šéfredaktor Divadelních novin Josef Herman.

https://www.divadlozlin.cz/

https://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: Veronika Jurčová