07.01.2019 10:33

Městské divadlo Zlín navštívilo v loňském roce 131 375 diváků

Městské divadlo Zlín navštívilo v loňském roce 131.375 diváků. V předchozím roce jich bylo téměř 150.000, rok 2017 byl však co do návštěvnosti výjimečný. Rekordy v návštěvnosti divadlo v tom roce lámalo hlavně díky kabaretům Ovčáček čtveráček a Ovčáček miláček a několika přenosům v kinech, řekla dnes ČTK mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Bylo to pro nás jako vyhrát olympiádu. Věděli jsme, že se takový úspěch nebude hned tak opakovat," uvedl ředitel divadla Petr Michálek.

Loňská návštěvnost je však podle vedení divadla dobrá, v roce 2016 divadlo přilákalo 136 814 diváků, o rok dříve jich bylo 125 553.

Největší divácký úspěch měla loni inscenace Testosteron od polského dramatika Andrzeje Saramonowicze, která měla premiéru v září. Diváci při ní mají možnost sledovat, jak se sedm mužů snaží dobrat podstaty žen i vlastní mužské přirozenosti. Situační komedii režíruje umělecký ředitel divadla Patrik Lančarič. „Testosteron je nyní skutečně hitem. Od premiéry je stále vyprodaný," uvedla mluvčí.

Zlínské divadlo v letošní 73. sezóně, která začala v září, již uvedlo česko-slovenský projekt u příležitosti stého výročí vzniku Československa Masaryk/Štefánik, Hamleta či komedii z prostředí domova pro seniory Upokojenkyně. Na únor připravuje premiéru muzikálu Petr a Lucie, nebude chybět komedie současné anglické dramatičky Lucy Kirkwoodové Moskyti a komedie Pan Kaplan má třídu rád.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, dr

Městské divadlo Zlín navštívilo v loňském roce 131 375 diváků

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.