07.01.2019 10:33

Městské divadlo Zlín navštívilo v loňském roce 131 375 diváků

Městské divadlo Zlín navštívilo v loňském roce 131.375 diváků. V předchozím roce jich bylo téměř 150.000, rok 2017 byl však co do návštěvnosti výjimečný. Rekordy v návštěvnosti divadlo v tom roce lámalo hlavně díky kabaretům Ovčáček čtveráček a Ovčáček miláček a několika přenosům v kinech, řekla dnes ČTK mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Bylo to pro nás jako vyhrát olympiádu. Věděli jsme, že se takový úspěch nebude hned tak opakovat," uvedl ředitel divadla Petr Michálek.

Loňská návštěvnost je však podle vedení divadla dobrá, v roce 2016 divadlo přilákalo 136 814 diváků, o rok dříve jich bylo 125 553.

Největší divácký úspěch měla loni inscenace Testosteron od polského dramatika Andrzeje Saramonowicze, která měla premiéru v září. Diváci při ní mají možnost sledovat, jak se sedm mužů snaží dobrat podstaty žen i vlastní mužské přirozenosti. Situační komedii režíruje umělecký ředitel divadla Patrik Lančarič. „Testosteron je nyní skutečně hitem. Od premiéry je stále vyprodaný," uvedla mluvčí.

Zlínské divadlo v letošní 73. sezóně, která začala v září, již uvedlo česko-slovenský projekt u příležitosti stého výročí vzniku Československa Masaryk/Štefánik, Hamleta či komedii z prostředí domova pro seniory Upokojenkyně. Na únor připravuje premiéru muzikálu Petr a Lucie, nebude chybět komedie současné anglické dramatičky Lucy Kirkwoodové Moskyti a komedie Pan Kaplan má třídu rád.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, dr