24.03.2020 13:54

Met ruší poslední tři přenosy, chystá novou sezónu

Metropolitní opera ruší všechna představení v sezóně 2019/20. Rozhodnutí se týká i třech zbývajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezónu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy.

„Je to pro nás zničující, ale jednoduše nemůžeme hrát a musíme letošní sezónu ukončit,“ uvedl generální ředitel Met Peter Gelb. „Děkujeme našim věrným divákům. Těšíme se, až se na podzim všichni opět shledáme,“ vzkazuje.


Anna Netrebko na úvod příští sezóny

Operní dům i přesto připravuje sezónu přímých přenosů 2020/21. Hned v prvním přenosu v říjnu 2020 zazáří Anna Netrebko v novém nastudování Aidy. Příznivci opery se ale mohou těšit i na další precizní produkce osvědčených klasických děl, jakými jsou Kouzelná flétna, Don Giovanni, Fidelio, případně Nabucco nebo Trubadúr.

Metropolitní opera v mezičase otevřela svůj bohatý archiv a zpřístupnila záznamy ze 14 sezón přímých přenosů The Met: Live in HD. Poslední březnový týden je na programu série oper Richarda Wagnera. „Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy,“ vzkazuje Gelb. Podle jeho slov si každý den vyhledá web www.metopera.org na půl milionu lidí.

Půlnoční přenosy z Met připomínají projekt The Met: Live in HD

Přenosy The Met: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. High Definition (HD) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy „The Met: Live in HD“ začaly v České republice fungovat v prosinci roku 2007. Každou sezonu je u nás navštíví okolo 40 000 diváků. Celosvětově se na přenosy z Met prodalo od začátku tohoto projektu již více než 26 miliónů vstupenek. Držitelem licence na přímé přenosy z Metropolitní opery New York do České republiky je filmová distribuční společnost Aerofilms.

The Met: Live in HD online

Oficiální stránky přenosů z Met http://www.metopera.cz/

Veškerý program přímých přenosů do kin čtěte sledujte na našem webu vicnezfilm.cz

Baví Vás přímé přenosy do kin? Sledujte náš facebookový profil Víc než film

Autor článku: Radek Pavlovič