03.06.2020 08:54

Metropolitní opera ruší první polovinu sezóny 2020/2021

Vzhledem k pokračujícím komplikacím spojených s pandemií koronaviru ruší Metropolitní opera v New Yorku všechna představení do konce roku 2020, s vyhlídkou znovuotevření 31. prosince, kdy opožděně zahájí zkrácenou sezónu speciálním galakoncertem.

Ve spojitosti s odložením startu nové sezóny dojde i k úpravě repertoáru premiér. Plánované nové inscenace Mozartových oper Kouzelná flétna a Don Giovanni budou nahrazeny inscenacemi stávajícími. Stejný osud potká i nová provedení Verdiho Aidy a Prokofjevova Ohnivého anděla, ty přesunulo vedení opery do některé z následujících sezón.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Převzato z: https://operaplus.cz/, autor: Vojtěch Adamčík

Metropolitní opera ruší první polovinu sezóny 2020/2021

Zahraniční divadlo

15.07.2020

Právě probíhá online studentský festival networku ITI/UNESCO, který sdružuje vysoké školy scénických umění celého světa

Letošní druhý ročník festivalu nese název “Theatre in and Beyond the Time of COVID-19” a jeho součástí jsou plné verze nebo ukázky ze studentských inscenací, konference a rozhovory s tvůrci. Program je titulkován do angličtiny nebo probíhá v anglickém jazyce. Představení a další doprovodné programy lze sledovat v různých časech od 13. do 19. července.

14.07.2020

Rozšírené číslo časopisu kød – konkrétne ø divadle už nie je v karanténe

Pandémia nám zamedzila možnosť vydať májové číslo, no v júni vám už nechceme ostať nič dlžní. V rozšírenom vydaní preto dokumentujeme najdlhšie obdobie bez živej kultúry od vzniku profesionálneho divadla na Slovensku. Na pandemickú situáciu sme sa zamerali ako na krízu, ktorá zasahuje do samotnej podstaty živého spojenia medzi tvorcom a divákom, devastuje kultúrny sektor, skúša politické elity, rovnako však provokuje k prekvapivým úvahám. Sumarizačné články zo Slovenska, Európy, ale aj ostatného sveta ponúkajú dnes ešte čerstvé spomienky, ktoré búdu v budúcnosti slúžiť ako dokument netradičnej situácie.

08.07.2020

Stanislav Moša nazkoušel ve slovinském Koperu koncertní projekt Století muzikálu

Po dlouhém vynuceném klidu se koperským divadlem opět rozezněla hudba, zpěv i zasloužený potlesk. Stanislav Moša tím navázal na své slovinské úspěchy z předchozích let (připomeňme například muzikály RENT a TITANIC či Straussovu operetu Netopýr). Novým projektem, který režisér Moša začal zkoušet koncem května, jakmile to podmínky ve Slovinsku dovolily, je koncertní představení Století muzikálu.