21.10.2021 10:13

Mexický svátek mrtvých v Divadle Bez zábradlí

Divadlo Bez zábradlí a Tres Deseos vás zvou na Mexický svátek mrtvých v Divadle Bez zábradlí. V neděli 31. října máte jedinečnou příležitost prožít dušičky tak, jak je neznáte – jako radostnou příležitost zavzpomínat na naše milované, kteří na nás čekají na onom světě, příležitost pro temperamentní oslavu, zpěv a tanec.  

Sváteční program zahájí v 17:00 Luces de Bohemia inscenovanou četbou latinskoamerické poezie ve španělštině a češtině.

V 19:00 naváže spolek Tres Deseos interpretací současného mexického dramatu Motýlí vytí autora Alejandra Romána Baheny s Kristýnou Jedličkovou, Terezou Marečkovou a Danielem Krečmářem v režii Viktorie Čermákové.  Hra bude uvedena v české premiéře a vznikla za podpory MKČR a Prahy 1.

Od 20:30 pak v nové divadelní kavárně Offstage zahraje divokou rumbu k tanci a poslechu skupina Duo Fuego.

K mexickému dni neoddělitelně patří i pravá latinskoamerická kuchyně – po zbytek večera se můžete těšit na jídlo a víno ze Střední a Jižní Ameriky v podání kavárny Offstage a restaurace Jáma Steakhouse & Wine.

Vstup na inscenované čtení a koncert je dobrovolný a pro občany Prahy 1 budou rezervovaná místa, lístky na Motýlí vytí jsou již v prodeji.

Těšíme se na vás!

Autor článku: Lucie Gabrovská

Mexický svátek mrtvých v Divadle Bez zábradlí

Inscenace

23.03.2023

Činoherní studio v Ústí nad Labem uvede premiéru autorské inscenace Jídelní vůz

Ústecké Činoherní studio nazkoušelo autorskou inscenaci Jídelní vůz, která je inspirovaná vyprávěním železničářů a příběhy cestujících. Jeviště se proměnilo v jídelní vůz vlaku, za jehož okny se míhá krajina labského údolí. Divadelní poetiku dokresluje hudba i hlášení o různých událostech na trati z Prahy do Ústí nad Labem, která trvá stejně jako představení hodinu a patnáct minut.

23.03.2023

Hranice v sexu a vztazích a pravdu v případu znásilnění bude hledat Činoherní klub v nové inscenaci KONSENT

Dva kamarádi proti sobě u soudu jako právní zástupci obžaloby a obhajoby. Nejasný případ znásilnění. Klíčovou svědkyní žena, jejíž život a svět je na hony vzdálený tomu jejich. Je ale úplně vyloučené, že by se něco podobného mohlo stát jim, když si svléknou talár a přijdou domů? Činoherní klub uvede ve dvou premiérách 24. a 25. března hru Niny Raine KONSENT.

23.03.2023

Studenti DAMU uvedou v DISKU dosud neuvedenou hru Mariuse von Mayenburga Chladné dítě

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK, a to 31. března tohoto roku. Jedná se o první absolventskou inscenaci studentů 3. ročníku herectví a 1. ročníku magisterského programu režie a dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU.