30.03.2020 15:30

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020 se nekoná v plánovaném termínu

Vzhledem k událostem posledních dní a vývoji situace ohledně rozšíření viru SARS-CoV2 a vyhlášení nouzového stavu Vládou České republiky dne 12. 3. 2020 na dobu třiceti dnů bylo bohužel nutné, aby Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně přistoupila k razantním opatřením. Jedním z nich muselo být i zrušení Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020 v plánovaném termínu.

Děkan divadelní fakulty doc. Mgr. Petr Francán ve svém vyjádření napsal: „Nezbývá, než nám věřit, že se situace v globálním měřítku začne postupně uklidňovat a preventivní opatření budou účinná. Je mi jasné, že jste se se spolu s námi těšili na chystané oslavy jubilejního třicátého ročníku festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Děkuji Vám za pochopení a trpělivost při spolupráci na tomto ročníku festivalu.”

Pro celou fakultu, organizační tým i účastníky je to samozřejmě nepříjemná situace. Do poslední chvíle si všichni přáli, aby tak razantní krok nebyl nutný, nicméně zdraví studentů, pedagogů a hostů je samozřejmě na prvním místě.

Doufáme tedy, že se sejdeme v příštích letech a navážeme na tradici festivalu a jeho jubileum dodatečně oslavíme. Prozatím přeje celý organizační tým všem příznivcům festivalu pevné zdraví a doufá v setkání v příštích letech.

https://www.encounter.cz/

Autor článku: Helena Gricová