19.12.2003 00:00

Mezinárodní fórum divadelníků

   V rámci divadelního festivalu Theatertreffen Berlin proběhne ve dnech 2. - 17. 5. 2004 Mezinárodní fórum divadelníků určené mladým divadelníkům (do 35 let) z oblasti činohry (dramatici, herci, režiséři, choreografové, scénografové, výtvarníci, hudebníci, dramaturgové) s dobrou znalostí němčiny. Zájemci mohou využít stipendia, které zahrnuje: účastnický poplatek workshopu, veškeré vstupenky do divadla, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v centrálně situovaném hotelu se snídaní, příspěvek na cestu, příspěvek na stravování

 

Témata workshopů:

 

1. Na pomoc! Na pomoc! Jinak jsem ztracen - pod vedením Haralda Clemense (Mnichov). Workshop se bude věnovat týmové spolupráci, vzájemné pomoci při kreativní činnosti.

 

2. Kolik dramatu potřebuje skutečnost? - pod vedením Sabine Harbeke (Zürich). Nakolik je třeba na jevišti zhušťovat, natahovat, přehánět a různě upravovat skutečnost?

 

3. Divadlo - tanec - taneční divadlo - pod vedením Susanne Linke. Je třeba v tomto žánru konkretizovat téma? Bude mít práce s formou stejnou váhu jako v tanci? Jak zacházet s dynamikou a rytmem?

 

4. Rytmus a timing - pod vedením Patrika Schimanski (Mnichov). Parametry „rytmus“ a „timing“ se budou zkoumat po hudební stránce, ale i z hlediska jejich významu pro práci s textem.

 

Program seminářů: Dopoledne práce v paralelně probíhajících workshopech, odpoledne diskuse s autory, režiséry, herci a dalšími tvůrci, kteří se účastní Theatertreffen, večer návštěva divadelních představení v rámci Theatertreffen.

 

Uzávěrka přihlášek 9. 1. 2004.

Informace: Monika Loderová, Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1, tel. 221 962 242, loderova@prag.goethe.org

Autor článku: redakce