28.08.2007 00:00

MfD: Státní zastupitelství v Plzni řeší aféru kolem divadla Čas

Plzeň 28. srpna (ČTK) - Státní zastupitelství v Plzni začalo vyšetřovat aféru kolem bývalého divadla Čas na náměstí Republiky, která může stát město až milion korun, informuje o tom dnešní regionální příloha Mladé fronty Dnes.

Vyšetřování začalo proto, že město loni včas nepředalo prostory zrušeného divadla novému majiteli domu, společnosti Rent-Build. Městská agentura Esprit, jež divadlo provozovala, musela už za zpoždění firmě vyplatit půl milionu korun a zhruba dalších 300.000 Kč bude muset ještě uhradit.

Podle náměstkyně primátora Marcely Krejsové způsobil problémy s divadlem bývalý ředitel Espritu Hanuš Klůs. Náměstkyně minulý týden v radě navrhla, aby město podalo na Klůse trestní oznámení. Návrh neprošel. Klůs vinu odmítal. Opožděné předání prý bylo důsledkem i toho, že mu vedení města neřeklo, jak naložit s majetkem zrušeného divadla.

Případem se zabýval kontrolní výbor zastupitelů. Podle předsedy Milana Chovance dospěl k závěru, že problémy s divadlem nezavinil jen Klůs, ale také šéf odboru kultury magistrátu Roman Černík a ředitel úřadu služeb Radoslav Kozák. Černík s Kozákem to odmítli.

brb jpt

Autor článku: ČTK