23.04.2020 17:50

Mimořádný zpravodaj IDU: Kultura v karanténě #7

Zdravíme vás z IDU!

V sedmém mimořádném newsletteru přinášíme informaci o aktuálním dění v české kultuře a přehled zahraničních reakcí na současnou situaci.

Budoucnost letní festivalové sezony a další kroky Ministerstva kultury 

Způsob rozdělování záchranného balíčku, význam mapování zaměřeného na současný stav kulturního sektoru, otazník nad letní festivalovou sezónou, více peněz pro literaturu - ministr kultury Lubomír Zaorálek 22. 4. představil další kroky Ministerstva kultury ve vysílání Českého rozhlasu Vltava (dostupné zde.)

Průzkum k dopadům koronaviru na kulturní sektor

Průběh výzkumu zaměřeného na stav kulturního sektoru v souvislosti s COVID-19 přiblížil 21. 4. v pořadu Českého rozhlasu Vltava Jakub Grosman z Katedry Arts managementu VŠE.

Nová kampaň Činohry Národního divadla 

Činohra Národního divadla spouští kampaň #kulturajenarod. Jedná se o sérii streamovaných debat, které se uskuteční každý čtvrtek na jevišti Stavovského divadla. Věnovat se budou divadlu a kultuře v době koronaviru a také po něm. Sledovat je bude možné vždy na YouTube kanálu Činohry ND. První debata proběhne dnes (23. 4.) od 18 hodin, kdy se setkají ředitelka pražského Divadla X10 Lenka Havlíková, ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser a ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Tématem debaty bude pokaranténní restart divadel a moderovat ji bude Marta Ljubková, šéfdramaturgyně Činohry Národního divadla. Detaily zde.

NEWSLETTER SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE
K ODBĚRU SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE

www.idu.cz

Autor článku: IDU