16.04.2020 10:28

Ministrové a ministryně kultury diskutovali o opatřeních v kulturním a kreativním sektoru

Minulý týden proběhla videokonference ministrů a ministryň kultury zemí Evropské unie. Společně řešili dopady pandemie Covid-19 na kulturní a kreativní sektor a diskutovali o možných opatřeních, která by mohla negativní důsledky zmírnit. Videokonferenci zorganizovalo současné chorvatské vedení EU a zúčastnili se jí také další zástupci EU včetně Věry Jourové.

„Diskuze ukázala, že všechny členské státy podnikly nutné kroky pro podporu umělců, kulturních profesionálů, kulturních organizací i firem působících v kulturním a kreativním sektoru. Diskutovali jsme také o tom, jak veřejnost konzumuje kulturní obsah během izolace na nejrůznějších online platformách. Všichni se potýkáme se stejnými výzvami a věřím, že výstupy z debaty nám pomohu se s krizí vyrovnat a zmírnit dopady na kulturu –⁠ na evropské i národní úrovni.“
Nina Obuljen Koržinek
chorvatská ministryně kultury a předsedkyně videokonference

Zástupci Evropské komise prezentovali také opatření, která v současné době realizují Evropská komise, evropské asociace i členské státy. Kulturnímu a kreativnímu sektoru přislíbili financování z Evropského sociálního fondu, Fondu koheze a dalších zdrojů. Zdůraznili také nutnost flexibilního přístupu vůči projektům podpořeným z programu Kreativní Evropa.

Celou zprávu z videokonference najdete zde.

Autor článku: Převzato z: https://www.kreativnievropa.cz/