16.04.2020 10:28

Ministrové a ministryně kultury diskutovali o opatřeních v kulturním a kreativním sektoru

Minulý týden proběhla videokonference ministrů a ministryň kultury zemí Evropské unie. Společně řešili dopady pandemie Covid-19 na kulturní a kreativní sektor a diskutovali o možných opatřeních, která by mohla negativní důsledky zmírnit. Videokonferenci zorganizovalo současné chorvatské vedení EU a zúčastnili se jí také další zástupci EU včetně Věry Jourové.

„Diskuze ukázala, že všechny členské státy podnikly nutné kroky pro podporu umělců, kulturních profesionálů, kulturních organizací i firem působících v kulturním a kreativním sektoru. Diskutovali jsme také o tom, jak veřejnost konzumuje kulturní obsah během izolace na nejrůznějších online platformách. Všichni se potýkáme se stejnými výzvami a věřím, že výstupy z debaty nám pomohu se s krizí vyrovnat a zmírnit dopady na kulturu –⁠ na evropské i národní úrovni.“
Nina Obuljen Koržinek
chorvatská ministryně kultury a předsedkyně videokonference

Zástupci Evropské komise prezentovali také opatření, která v současné době realizují Evropská komise, evropské asociace i členské státy. Kulturnímu a kreativnímu sektoru přislíbili financování z Evropského sociálního fondu, Fondu koheze a dalších zdrojů. Zdůraznili také nutnost flexibilního přístupu vůči projektům podpořeným z programu Kreativní Evropa.

Celou zprávu z videokonference najdete zde.

Autor článku: Převzato z: https://www.kreativnievropa.cz/

Ministrové a ministryně kultury diskutovali o opatřeních v kulturním a kreativním sektoru

Zahraniční divadlo

02.06.2020

On-line festival Flamenco De Sofa odstartuje tanečník David Peréz

Flamenco De Sofa aneb flamenko z gauče, tak se jmenuje on-line festival, který tímto čtvrtkem 4. 6. odstartuje sérii osmi hvězdných flamenkových představení, s cílem podpořit legendy ze Španělska. Zájemci tak mohou pohodlně ze svého domova načerpat energii i vášeň španělských rytmů a zároveň finančně podpořit umělce, kteří pocházejí z jedné z nejvíce zasažené země pandemií.

25.05.2020

Cyklus britského divadla v kinech pod názvem NT Live znovu ožívá

Přenosy britského divadla se vrací na plátna kin. Fanoušci v České republice se mohou znovu těšit na moderní verzi Cyrana z Bergeracu s Jamesem McAvoyem, divadelní předlohu úspěšného seriálu Phoebe Waller-Bridge Potvora, oceněný návrat Helen Mirren do role královny Alžběty II. v Audienci, kouzelnou verzi komedie Sen čarovné noci s Gwendoline Christie či na Benedicta Cumberbatche v nejslavnější Shakespearově roli Hamlet.

19.05.2020

Pusťte si žhavé flamenko do domu, online festival podpoří legendy ze Španělska

Pražský festival Den flamenka, který každým rokem na podzim přiváží do hlavního města světové flamenkové hvězdy, přichází s mezinárodním online festivalem Flamenco De Sofa. Ten vznikl s cílem podpořit flamenkové umělce ve Španělsku, které je jednou z nejvíce pandemií zasažených zemí, a uvede osm představení.