17.09.2004 00:00

Mladí lidé objevují kouzlo Slováckého divadla

Konec divadelní sezóny, kdy diváci hodnotí předvedené výkony a následný prudký start nové sezóny se Slováckému divadlu v Uherském Hradišti vydařil. Důvodem byla snaha posilnit povědomí o Slováckém divadle před blížící se kampaní k večernímu předplatnému a totéž znásobit u další skupiny diváků, kteří se právě na přelomu prázdnin rozhodovali, které z divadel v jejich okolí budou nadále navštěvovat. Výsledky se dostavily. Slováckému divadlu se podařilo na svoji stranu získat další nové diváky. Mladé diváky.

„Už nějaký čas jsme sledovali, že naše divadlo by chtěli navštěvovat diváci mladé a střední generace, jen netrpělivě čekají na tituly. Tak jsme jim je v loňské sezóně nabídli a vyplatilo se nám to,“ prozrazuje mluvčí divadla Josef Kubáník, podle kterého divadlo začalo zvýšený zájem pozorovat po muzikálech Šakalí léta a Kytice, zájem zaznamenala také Portugálie a další hry. Hned po prázdninách divadelníci překvapili hrou Toma Stopparda To pravé. „Naše výsledky v rostoucí návštěvnosti především mezi mladými diváky můžeme doložit následujícími čísly,“  říká manažerka Slováckého divadla Naděžda Slachová. „Zaznamenali jsme nárůst diváckého zájmu stran studentů v řádech stovek, ale číslo ještě není definitivní. Každopádně jsme ale sáhli po realizaci dvou nových studentských skupin. Jejich počet se tak zvýšil na osm. Počítáme ale, že po premiéře Pitínského zpracování Lišky Bystroušky zájem mladých diváků ještě poroste,“ uzavírá Slachová. Uherskohradišťští divadelníci mají v rukávu kromě Těsnohlídkova příběhu také českou novinku Svačina generálů a především muzikál Donaha. Co kromě kvalitních inscenací diváky do hlediště přitahuje? „Myslím, že se nám podařilo diváky přesvědčit, že jsme skutečně jejich divadlo. Velmi důkladně a citlivě jsme jim například představovali herce a dnes můžeme říct, že každý divák má toho svého umělce, na kterého se vždycky těší. Zájem se projevuje i na našich internetových stránkách http://sd.uh.cz. Jejich návštěvnost se v posledních měsících výrazně zvýšila a my dokonce uvažujeme o jejich novější podobě,“ uzavírá Kubáník.

Jeho slova potvrzují i zmiňovaní diváci.„Na Slováckém divadle se mi líbí hlavně herecké výkony mladých protagonistů, jen o něco starších než jsem já, kteří skvěle zvládají své role. Zároveň v divadle panuje příjemná atmosféra. Pohoda a nadšení, které z herců vyzařuje, přitahuje snad každého diváka, tedy i mě. Divadlo mi dodává energii a radost, kterou cítím už při vstupu a dlouho mě neopouští,“ říká devatenáctiletá studentka Iveta Vernerová z Uherského Hradiště, kterou v poslední době zaujalo především zpracování Allenových Výstřelů na Broadwayi či svižná režie Shakespearova dramatu Othello.

Divadlo však ale čeká další úkol. Od října bude velkou kampaní přesvědčovat diváky večerních skupin, že i pro ně má připraveny tituly, které stojí za pozornost.

http://sd.uh.cz

dramaturgie@sd.uh.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti