02.01.2007 00:00

Moravské divadlo bude mít v příští sezoně nového šéfa činohry

Olomouc 2. ledna (ČTK) - Moravské divadlo v Olomouci bude mít od příští sezony nového šéfa souboru činohry. Jeho dosavadní vedoucí Václav Klemens místo opouští z rodinných důvodů. Divadlo vypsalo na post výběrové řízení. Zájemci mohou zasílat přihlášky do konce ledna, řekl ČTK ředitel Moravského divadla Václav Kožušník.

"Pana Klemense velmi neradi ztrácíme, protože je to velice vstřícný a perspektivní umělec. Jeho důvody ale chápeme. Věřím, že s námi bude i v budoucnu spolupracovat jako hostující režisér," uvedl Kožušník. Klemens působí v čele souboru činohry třetí sezonu. "Důvody mého odchodu jsou osobní. Připravuji dramaturgický plán na další sezonu s tím, že tam bude ponechán prostor pro příštího šéfa," řekl ČTK Klemens.

Moravské divadlo vypsalo na místo výběrové řízení, ačkoliv ředitel má právo šéfa souboru jmenovat i bez něj. "Chci, aby přihlášky posoudila odborná komise. Ta by se měla sejít v polovině února a rozhodnout. Nový šéf by se tak mohl zapojit do příprav nového dramaturgického plánu," vysvětlil ředitel. Nový vedoucí by měl nastoupit na počátku divadelní sezony 2007/2008. Funkční období bude čtyři roky.

srd fcz

Autor článku: ČTK