15.12.2006 00:00

Moravské divadlo nabízí jako dárek pod stromeček poukázky

Olomouc 15. prosince (ČTK) - Moravské divadlo v Olomouci nabízí lidem možnost pořídit netradiční vánoční dárek. Své blízké mohou obdarovat vánočními poukázkami na divadelní představení. Lidé si pak mohou sami vybrat představení, které navštíví, včetně premiérových, sdělil ČTK vedoucí obchodního oddělení divadla Jan Žůrek.

Divadlo zavedlo dárkové poukázky poprvé loni, tehdy nabídky využilo několik desítek lidí. Cena poukázky je 400 korun.

Divadlo nabízí zájemcům také takzvané blokové vánoční předplatné. Za 1500 korun získají návštěvníci divadla deset kupónů, které lze postupně vyměnit za vstupenky na jednotlivé reprízy. Za zvýhodněnou cenu divadlo také nabízí klasické předplatné. "To je nyní vzhledem k počtu již odehraných premiér a představení zhruba o polovinu levnější. Diváci si stále mohou vybírat z několika typů předplatného, které lze kombinovat s různými formami slev," vysvětlil Žůrek. Senioři například mohou využít slevu 50 procent, u dětí a studentů sleva dosahuje až 65 procent z původního předplatného. Novinkou v předprodeji vstupenek je možnost jejich rezervace prostřednictvím internetu.

Na začátku sezony divadlo nabízelo klasické předplatné nejvýše za 1600 korun. Divadlo mělo v minulé sezoně asi 2800 abonentů, jejich počet se podle vedení divadla v posledních letech ustálil.

Martina Šaradínová jpt

Autor článku: ČTK