12.11.2020 18:05

Moravské divadlo Olomouc chystá koncert věnovaný zdravotníkům

Na jevišti Moravského divadla je od poloviny října pusto, to se ale brzy změní! Chystá se totiž Koncert plný energie, na kterém zazpívají umělci Moravského divadla a pozvaní hosté za doprovodu živé kapely. V úterý 17. listopadu od 19 hodin zazní z divadelního jeviště písně ze slavných muzikálů i popové a rockové hity. A také poděkování zdravotníkům, jimž je celá akce věnovaná. Koncert bude k vidění na MALL.TV a na facebooku Moravského divadla a Rádia Haná.

Koncert plný energie pořádá Moravské divadlo ve spolupráci s Rádiem Haná a Hudebním institutem a za významné podpory Statutárního města Olomouce. Organizátoři chtějí koncert věnovat všem pracovníkům ve zdravotnictví. „V současné době, kdy je divadlo z důvodu protiepidemických opatření uzavřené, jsme se aspoň touto formou chtěli opět setkat s našimi příznivci a současně podpořit lékaře, sestřičky, zkrátka celý zdravotnický personál, poděkovat jim všem a zpříjemnit jejich práci, která je v těchto dnech tak důležitá a tak náročná,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. Nezůstane jen u symbolického poděkování. Díky spolupráci s firmou Nestlé a olomouckým závodem Zora se podařilo získat stovky energetických tyčinek, které zdravotníci dostanou společně s energetickými nápoji v průběhu příštího týdne. Už nyní je možné posílat zdravotníkům vzkazy a poděkování, které budou zveřejněny v průběhu koncertu. Tyto vzkazy je možné zasílat na e-mailové adresy produkce@mdol.cz nebo studio@radiohana.cz, případně je napsat do zprávy na facebookové stránce Moravského divadla.

Z jeviště Moravského divadla zazní během dvouhodinového koncertu ukázky z muzikálů Starci na chmelu, Šakalí léta, Donaha!, Bídníci či Porgy a Bess. Chybět nebudou ani písně Jaromíra Nohavici, které doprovázejí populární činoherní inscenaci Boží mlýny. Ve druhé polovině koncertu se pak umělci Moravského divadla představí jako interpreti hitů od The Beatles, Queen, Scorpions a dalších popových a rockových legend. Za mikrofonem se vystřídají členové činohry Vendula Nováková, Natálie Tichánková, Lukáš Červenka, Tomáš Krejčí či Jan Ťoupalík, ze souboru opery a operety pak pozvání přijali Barbara Sabella, Vendula Pumprlová, Jiří Přibyl, Jakub Rousek, Martin Štolba či Vojtěch Pačák. Jako hosté se představí pedagogové hudebního institutu Filip Tailor a Adam Sychrow. Zpěváky bude doprovázet desetičlenná kapela.

Moderátorské role se ujme umělecký šéf činohry Roman Vencl. „Můj cíl je být svižný, věcný a hrát takzvaně druhé housle, protože tenhle večer bude především o skvělé kapele a výtečných zpěvácích. Těším se na všechny, protože se po dlouhé době zase uvidíme v nějakém větším počtu. Konečně se na jeviště vrátí život! Všem nám přeji – zlomme vaz,“ řekl Vencl.

http://www.moravskedivadlo.cz/

Autor článku: David Kresta

Moravské divadlo Olomouc chystá koncert věnovaný zdravotníkům

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.