19.08.2014 11:20

Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí

K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení.

V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl

„Jsem rád, že se Moravské divadlo Olomouc může do programu Dnů evropského dědictví zapojit hned dvěma představeními. Původně jsme plánovali uvést pod širým nebem operu Falstaff, ale z důvodu komplikací, které souvisejí s uměleckou a technickou náročností tohoto díla, jsme nakonec vybrali pro uvedení na Horním náměstí jiný titul. Noc na Karlštejně je populární muzikál, který se v našem divadle těší velké oblibě už dvě sezony. Milovníci operního žánru nicméně o Falstaffa nepřijdou, uvedeme jej také, a to za zvýhodněné vstupné v prostorách divadla,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela a upozornil, že titulní roli ztvární Jiří Přibyl, který právě za Falstaffa obdržel letos v březnu prestižní Cenu Thálie.

V muzikálu Noc na Karlštejně se v  rolích Karla IV. a Elišky Pomořanské představí čerství novomanželé Petr Martínek a Barbora Polášková. „Je mi ctí, že mohu již poněkolikáté vystoupit na open-air představení na Horním námětí v rámci Dnů evropského dědictví. Po Carmen a Feneně v Nabuccovi to bude tentokrát role muzikálová. Jsem ráda, že po mém boku jako můj muž vystoupí v té době již skutečně můj manžel Petr Martínek. Těším se na nejen olomoucké publikum a věřím, že nám počasí i tentokrát bude přát a že představení bude pro všechny opět nezapomenutelným zážitkem,“ sdělila Polášková. Pro potřeby open-air představení vyroste na náměstí hlediště s kapacitou 1000 míst. 

Do třetice se olomoucké divadlo podílí na programu Dnů evropského dědictví oblíbeným Dnem otevřených dveří. Letos se zájemci mohou do divadelního zákulisí podívat v neděli 7. září od 9 do 15 hodin. Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu, z organizačních a bezpečnostních důvodů může jedna skupina čítat maximálně čtyřicet osob. Zájemci mají možnost v neděli 7. září od deváté hodiny ranní vybrat si v pokladně divadla lístky na konkrétní čas prohlídky. Jedna osoba si přitom může vyzvednout maximálně pět lístků.

www.moravskedivadlo.cz


Autor článku: David Kresta

Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí