29.10.2020 13:58

Moravské divadlo připravilo on-line koncert věnovaný zdravotníkům

Máte rádi filmové muzikály? Chtěli byste slyšet sólisty opery a operety Moravského divadla zpívat popové a rockové hity? Chybí vám koncerty? Rozhodně si tedy nenechte ujít chystaný on-line Koncert plný energie. Společný projekt Moravského divadla Olomouc, Rádia Haná a Hudebního institutu odstartuje v úterý 17. listopadu v 19 hodin. Za mikrofonem se vystřídají členové činohry a opery a operety, které na jevišti doprovodí kapela. Celý koncert bude k vidění na MALL.TV a na facebooku Moravského divadla a Rádia Haná.

„V současné době, kdy je divadlo z důvodu protiepidemických opatření uzavřené, jsme se aspoň touto formou chtěli opět setkat s našimi příznivci a současně podpořit lékaře, sestřičky, zkrátka celý zdravotnický personál, poděkovat jim všem a zpříjemnit jejich práci, která je v těchto dnech tak důležitá a tak náročná. Pro naše herce to bude první vystoupení na jevišti Moravského divadla po více než měsíční pauze, takže věřím, že nahromaděnou energii, kterou v sobě mají, pošlou divákům a posluchačům v dostatečném množství a že to bude pro všechny zážitek, který zpříjemní a osvěží tuto nelehkou dobu,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. K přípravě koncertu oslovil skladatele a pedagoga Hudebního institutu Filipa Tailora, který se coby kapelník podílel na přípravě olomouckých inscenací Sluha dvou pánů, Boží mlýny, Starci na chmelu či naposledy Donaha! „Chceme koncert věnovat všem pracovníkům ve zdravotnictví, jakož i těžce zkoušeným nemocnicím v našem kraji. Doufáme, že jim naše muzika předá energii do boje za záchranu lidských životů,“ zdůraznil Tailor.

Za mikrofonem se vystřídají členové činohry Vendula Nováková, Natálie Tichánková, Lukáš Červenka, Tomáš Krejčí či Jan Ťoupalík, ze souboru opery a operety pak pozvání přijali Barbara Sabella, Vendula Pumprlová, Jiří Přibyl, Jakub Rousek, Martin Štolba či Vojtěch Pačák. Jako hosté se představí pedagogové hudebního institutu Filip Tailor a Adam Sychrow. Zpěváky bude doprovázet desetičlenná kapela. Z jeviště Moravského divadla zazní během dvouhodinového koncertu ukázky z muzikálů Starci na chmelu, Šakalí léta, Donaha!, Bídníci či Porgy a Bess. Chybět nebudou ani písně Jaromíra Nohavici, které doprovázejí populární činoherní inscenaci Boží mlýny. Lákadlem druhé poloviny koncertu pak bude vystoupení členů souboru opery a operety, kteří se představí jako interpreti hitů od The Beatles, Queen, Scorpions a dalších popových a rockových legend.

Na přípravě koncertu se výrazně podílí olomoucké Rádio Haná, které celý program uvede na svém facebooku a část vystoupení odvysílá pro své posluchače. „S Hudebním institutem máme dlouhodobý pozitivní vztah, současně jsme tradičním mediálním partnerem Moravského divadla, takže jsme moc rádi, že můžeme podpořit tento koncertní projekt,“ upozornil programový ředitel Rádia Haná Marek Berger. Nezůstane přitom jen u hudební dávky energie pro zdravotníky. Díky spolupráci s firmou Nestlé a olomouckým závodem Zora se podařilo získat stovky energetických tyčinek, které zdravotníci dostanou společně s energetickými nápoji. Během koncertu bude možné posílat vzkazy a poděkování do nemocnic v Olomouckém kraji.

Celý projekt vzniká za významné podpory Statutárního města Olomouce. „Jsem ráda, že se alespoň takto můžeme se členy Moravského divadla opět setkat. Věřím, že populární písně potěší a povzbudí nejen příznivce našeho divadla, ale také lékaře, zdravotníky a sociální pracovníky, kteří s covidem bojují za záchranu zdraví a životů našich spoluobčanů v první linii s obrovským profesionálním nasazením. To oni jsou hrdinové, bez nichž bychom to nezvládli. A proto jim chceme skrze hudbu poslat velké poděkování,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská.

http://www.moravskedivadlo.cz/

Autor článku: David Kresta

Moravské divadlo připravilo on-line koncert věnovaný zdravotníkům

Inscenace

17.06.2021

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede úspěšnou inscenaci Něco shnilého! jen šest let po broadwayské premiéře

Divadlo J. K. Tyla bude teprve druhým divadlem v Evropě a zároveň prvním v České republice, které zařadí do svého muzikálového repertoáru plného světových hitů výtečný komediální titul Něco shnilého! (Something Rotten!). Energií a humorem nabité dílo zavede diváky do šestnáctého století a prozradí, jak zcela zaručeně vznikl už v dobách Shakespearových vůbec první muzikál v historii. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský.

17.06.2021

Vychází studiová nahrávka k muzikálu Elefantazie

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka ELEFANTAZIE vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let.

17.06.2021

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům novou inscenací Hamlet on the road

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.