20.03.2012 19:36

Mostecké městské divadlo chystá dvě premiéry v rozmezí týdne

Dvě premiéry v rozmezí jednoho týdne chystá na konec března Městské divadlo v Mostě. Tento pátek uvede na komorní scéně inscenaci Příhody jedné noci, sestávající ze dvou jednoaktovek z přelomu 18. a 19. století. O týden později potom budou následovat na komorní scéně Černí býci, drama o lidských osudech od Brita Juliana Garnera. Dnes o tom informovalo vedení divadla.

Černí býci vlastně odstartovali úspěšnou kariéru Brita Garnera, který se celá 80. léta minulého století snažil bez úspěchu prorazit na domácí scéně. Jakmile se odstěhoval do Norska a Černé býky v roce 1989 napsal, byla z toho tamější Cena Henrika Ibsena. Garner už na severu Evropy zůstal, i když o deset let později přesídlil do Finska. Podle kritiků je jeho hrdinou vykolejený, postižený a zneužívaný jedinec, který hledá nový život.
"Přečetla jsem ji na první setkání jedním dechem. Žádný z dramaturgů však mé nadšení nesdílel. Obavy z takto otevřeného tématu byly zjevné," popsala režisérka mosteckého nastudování Věra Herajtová. Hra je totiž o postupné proměně postiženého člověka v "normálního".

Materiál pro spojení jednoaktovek pro druhé představení si mostecké divadlo půjčilo od Antona Pavloviče Čecha a od francouzského dramatika Georgese Feydeaua. Obě hry jsou v podstatě manželskou satirou a divadlo jejich spojení označuje za netradiční. Režie se ujal Jiří Kraus a premiéra se uskuteční tento pátek od 19:30. Černí býci přijdou na jeviště přesně o týden později.


Městské divadlo Most: Příhody jedné noci

Autor článku: ČTK. jtb, hj, foto: Městské divadlo Most

Mostecké městské divadlo chystá dvě premiéry v rozmezí týdne