30.03.2006 00:00

Motus slaví 5 let od svého založení

APNIEBAR3_ini.jpg Axolotl-Tomáš Vodňanský 06_ini.jpg beznazvubar2_ini.jpg Break my Heart, Please! foto- Dominik Blachut_ini.jpg FRAGILE01_ini.jpg its so lovely, ze_ini.jpg krizovatka_ini.jpg mezzo_ini.jpg politoly_ini.jpg Red_green_blue_foto_Irena_Vodakova_menší_ini.jpg robyn.zone_ini.jpg the_med_cup_of_tea_ini.jpg TRAM.COLOUR.200_ini.jpg tuzba_ini.jpg ty_si_jen_sajtkara_vytirani_ini.jpg

 

Občanské sdružení Motus vzniklo v roce 2001, aby zcela unikátní dramaturgií naplnilo obnovený provoz divadla Alfred ve dvoře. Divadlo záměrně nezaložilo umělecký soubor a funguje jako stagiona. Poskytuje prostor pro tvorbu umělců a skupin na jednotlivých nových autorských projektech.

Posláním o.s. Motus je vytvářet produkční zázemí pro rozvoj kreativity, podporovat neobvyklé tvůrčí počiny, přibližovat nové umělecké trendy širší veřejnosti a aktivně usilovat o zlepšování podmínek pro práci začínajících umělců.

Od zahájení činnosti v roce 2001 se Motus etabloval jako vysoce profesionální produkční tým, navázal spolupráci s mnoha domácími i zahraničními profesionálními umělci, s absolventy uměleckých škol a začínajícími umělci. Podílí se na realizaci několika desítek nových autorských projektů a premiér.

Aktivity sdružení byly v říjnu 2004 oceněny poctou festivalu …Příští vlna, Next Wave… za „PRODUCENTSKÝ POČIN ROKU“. Pocta byla Motusu udělena za koncepci divadla Alfred ve dvoře jako scény pro nové divadlo, za projekt Nová síť a za produkci představení jako je Mezzo.

MOTUS inicioval také vznik Nové sítě - distribuční sítě pro cirkulaci nezávislých divadelních projektů po ČR.

Je hlavním organizátorem divadelní přehlídky Malá inventura, která tento rok proběhla v únoru již počtvrté.

V pátek 31.března 2006 proběhne v divadle Alfred ve dvoře oslava pátého výročí založení tohoto občanského sdružení. V rámci muzikálového galavečera, pořádaného u příležitosti 5. narozenin o.s. Motus, slavní performeři představí známé i neznámé hity z novodobé historie divadle Alfred ve dvoře.

Další oslavu Motus o.s. chystá na 1.listopad, kdy bylo před pěti lety opět otevřeno divadlo Alfred ve dvoře.

Zdroj: pr@alfredvedvore.cz

Autor článku: Informace z divadel