20.06.2022 11:20

Multižánrový festival 19. Mirotické setkání loutek a hudby se letos odehraje v parku u mirotické sokolovny

Multižánrový festival „19. Mirotické setkání loutek a hudby“ letos zažije velkou změnu. Pohádkový ostrov zvedne v srpnu pomyslné kotvy a popluje na náhradní místo. Tento náročný přesun proběhne z důvodu plánovaných stavebních prací v areálu Dolejšího mlýna. Město Mirotice nám hodilo záchranné lano a poskytlo nám svůj kulturní přístav.

19. a 20. srpna 2022 budeme kotvit v parku u mirotické sokolovny. Zde postavíme divadelní šapitó, velké pódium, dvě občerstvovací paluby, mini jarmark, dobovou střelnici, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, fotobudku, stany pro diváky a další atrakce. V případě nepřízně počasí využijeme zázemí prvorepublikové sokolovny. Fanoušky našeho festivalu chceme mile překvapit. Budeme se snažit, aby se všichni cítili v náhradním prostoru, jako „doma“ na ostrově u Dolejšího mlýna, který již osmnáct let budujeme. Od majitelů mlýna máme příslib, že se můžeme příští rok vrátit.

Změnili jsme místo, ale filosofii „Setkání“ měnit nebudeme. Přejeme si i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace.             Těšit se můžete na divadlo, loutky, hudbu, nový cirkus, balet s výrazovým tancem, Stand Up, kouzelníka, umělecké dílny a další zážitkový doprovodný program. Zavzpomínáme na staré časy a oživíme alespoň na chvilku „Kino v sokolovně“. Další programovou novinkou by měl být průvod. Autor myšlenky, herec a moderátor Radek D. Pokorný ztvární legendárního loutkáře Matěje Kopeckého a povede celý průvod k Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. Na tomto místě vzpomeneme na nejvýznamnější kulturní osobnosti Mirotic a připomeneme výročí 170 let od narození národního malíře Mikoláše Alše. Také zde zazní nová píseň – hymna Mirotického setkání „Kapitán Kašpárek“. V hlavním programu chceme i nadále poskytovat prostor hercům a muzikantům s hendikepem. Výsledky teatroterapie předvedou herci s mentálním postižením z Divadla Klauniky Brno. Léčebnou metodou muzikoterapie prošli muzikanti skupiny Živelná pohroma, kteří vystoupí na hlavním pódiu. Od Lipna opět připluje oblíbený STReatFOOT & Surf bar Pajdora a příznivci alternativních pochutin se mohou těšit  na palubu a hudební jurtu Paczamama.

Děkujeme všem ochotným partnerům, mecenášům, dobrovolníkům a kamarádům za podporu a důvěru. Jen díky velké podpoře zvenčí můžeme pokračovat v tradici a vytvořit festival, který bude bavit malé i velké.

Devatenáctý díl pohádkového Setkání prožijte letos nově v parku u sokolovny 19. a 20. srpna! 

www.mirotickesetkani.cz

Autor článku: Ladislav Tomeš