31.08.2020 18:17

Muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla připravil tři koncerty Jsme muzikál! 70

Muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla připravil při příležitosti 70 let od uvedení prvního muzikálu v Plzni tři exkluzivní koncerty Jsme muzikál! 70, na kterých vystoupí vedle více než dvou desítek členů souboru i hosté spjatí s úspěšnou historií plzeňského muzikálu – Dasha, Jan Ježek, Zuzana Krištofová, Petr Vondráček a Bronislav Kotiš. Koncerty se odehrají 2. září, 15. října a 1. listopadu 2020 na Nové scéně DJKT, přičemž původně byly naplánovány na březen a duben tohoto roku.

Program koncertů představí průřez významnými muzikálovými tituly z dob minulých, současných i budoucích – diváci si budou moci zavzpomínat například na Divotvorný hrnec, Líbej mě, Káťo! nebo Nebe na zemi, z těch mladších titulů třeba na Probuzení jara a Spamalot. Z aktuálního repertoáru zazní hity z Elisabeth, Sweeneyho Todda či Billyho Elliota a plánované tituly zastoupí mimo jiné populární My Fair Lady či Sunset Boulevard z pera nejúspěšnějšího muzikálového skladatele všech dob Andrewa Lloyda Webbera. „Muzikál v Plzni slaví sedmdesátiny a dalo by se tedy říct, že je to úctyhodný stařík. My vám ale předvedeme, že přestože toho už hodně dokázal, pořád to umí pěkně rozbalit. S koncertem Jsme muzikál! 70 zažijete mimořádný večer, proletíme s vámi celou minulost a namíříme si to až k daleké budoucnosti. Muzikál žije a v Plzni obzvlášť,“ říká šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský. „Muzikál uvádí plzeňská scéna již 70 let, během kterých tento žánr urazil velkou cestu. V celé své historii měl štěstí na výjimečné osobnosti, které svou práci dělaly srdcem. Těší mě, že v současnosti dospěl historicky ve své celistvosti nejdále, jeho dramaturgie vykrystalizovala. Soubor je čistě specializovaný a díky svým kvalitám zvládá i nejnáročnější tituly světového muzikálu,“ dodává ředitel divadla Martin Otava.

Výjimečné výročí společně se souborem oslaví také děti z Muzikálového studia DJKT a hosté – jedním z nich bude dlouholetý sólista Bronislav Kotiš, kterého si jistě plzeňští diváci pamatují například jako Horáce Hogofoga v muzikálu Limonádový Joe, Dona Lockwooda ve Zpívání dešti nebo Célestina v Mam´zelle Nitouche. „Jsem poctěn a nesmírně mě těší, že i když mi ještě netáhne na 70, smím být přítomen u oslav 70 let muzikálu v Plzni. A celému souboru i těm, kteří budou s plzeňským muzikálem spolupracovat, přeji stálé úsměvy jak při práci, tak i po ní.“

Součástí oslav 70 let muzikálu v Plzni je také stejnojmenná výstava ve foyer Nové scény, která návštěvníkům přiblíží nejvýznamnější umělecké počiny a osobnosti plzeňského muzikálu. „Pokud si tedy chcete připomenout své zážitky z někdejších představení muzikálového souboru, dozvědět se něco navíc o jeho historii nebo si prostě užít slavné muzikálové hity, dorazte na některý z koncertů či na naši výstavu Jsme muzikál! 70,“ vybízí diváky k návštěvě divadla dramaturg a autor výstavy Pavel Bár. Na výstavě, která je zpřístupněna divákům zdarma vždy hodinu před začátkem představení, je možné zakoupit fotoportréty jednotlivých členů souboru a inscenační plakáty nejoblíbenějších inscenací.

https://www.djkt.eu/

Autor článku: Martina Drbušková