13.05.2019 12:08

Na festivalu Dítě v Dlouhé se představí osm mimopražských divadel

Osm mimopražských divadel a dechové kvarteto se zúčastní letošního 21. ročníku soutěžního festivalu Dítě v Dlouhé. O přízeň poroty i diváků se budou soubory ucházet mezi 15. a 20. květnem. Mimo soutěž se představí také pořadatel projektu, pražské Divadlo v Dlouhé. ČTK o tom dnes informovala mluvčí divadla Karola Štěpánová.

Hlavním tématem letošního ročníku je hledání identity. Na základě hodnocení diváků si vítězný soubor odnese cenu Dítko. Nejlepší představení podle odborné poroty získá cenu Jana Borny, pojmenovanou po zakladateli Divadla v Dlouhé.

Porota je složena ze zástupců Divadla v Dlouhé a Klubu mladých diváků. Letos ji doplní dramaturg, režisér a pedagog Luděk Horký a publicistka Nicola Škvarová.

Festival zahájí Městské divadlo Kladno hrou Babička. Den nato uvede Naivní divadlo Liberec Pohádku o Liazce a plzeňské Divadlo Alfa má na programu Tajemný hrad v Karpatech. Mezi dalšími účastníky soutěže jsou Divadlo rozmanitostí z Mostu, Činoherní studio z Ústí nad Labem, kladenské Divadlo Lampion a Divadlo Polárka z Brna. Dechové kvarteto Gaudioso se zapojí s koncertem pro celou rodinu s názvem Filharmoniště. Divadlo v Dlouhé u příležitosti konání festivalu uvede novou hru Nebe-peklo.

Letošník ročník festivalu doprovázejí ilustrace scénografa, kostýmního výtvarníka a ilustrátora Jaroslava Milfajta.

Soutěžní divadelní přehlídka pro děti a dospělé si za léta fungování získala renomé. Finančně ho podpořily magistrát a ministerstvo kultury. Vstupné je 100 korun.

https://www.divadlovdlouhe.cz/

Autor článku: ČTK: jif, mol