17.03.2022 14:31

Na jevišti Naivního divadla ožijí tradiční hry lidových loutkářů

Stejně jako v minulých letech, i letos pokračuje Naivní divadlo v pořádání Večerů v Naivním, během kterých se na libereckém jevišti představí řada zajímavých hostů. Ve čtvrtek 24. března v 19:30 hodin se diváci mohou těšit na Divadlo Alfa z Plzně, které v rámci jednoho večera uvede hned dvě inscenace – hry lidových loutkářů Johanes Doktor Faust a Jenovéfa.

„Náš pravidelný host, Divadlo Alfa z Plzně, tentokrát zahraje na čistě loutkářskou notu. Do Liberce přiveze dvě tradiční komedie lidových loutkářů (Johanes Doktor Faust a Jenovéfa), které nastudoval známý plzeňský režisér Tomáš Dvořák (v NDL podepsaný pod řadou oblíbených inscenací). Tomáš Dvořák navíc k těmto oběma parádním „kusům“ českých lidových loutkářů vytvořil velmi originální sadu loutek „zkolážovaných“ z nejrůznějších běžných předmětů,“ prozradil více k Večeru v Naivním Vítek Peřina, dramaturg Naivního divadla.

Večer v Naivním v podání Divadla Alfa se koná ve čtvrtek 24. března v 19:30 hodin. Představení je určeno dětem od devíti let i dospělému publiku.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová

Na jevišti Naivního divadla ožijí tradiční hry lidových loutkářů

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.