20.10.2022 13:11

Na nesoutěžní přehlídce ochotníků v Holešově se představí čtyři soubory

Kino Svět v Holešově na Kroměřížsku bude od pátku 21. do neděle 23. října hostit pátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů. Kvůli pauze způsobené pandemií koronaviru se do města vrací po třech letech. Na rozdíl od minulých ročníků bude tentokrát přehlídka nesoutěžní, sdělila dnes ČTK mluvčí Městského kulturního střediska (MKS) v Holešově Dana Podhajská.

Podle členů holešovského Divadla 6. května (D6K) je setkání divadelníků návratem k tradičním kulturním akcím. "Čeká nás oddechová lehčí forma přehlídky, protože cílem je spíš to, aby se lidé vrátili do divadel, abychom v obecném smyslu podpořili spolkovou činnost a vzájemně se podpořili," uvedla Šárka Topičová z D6K.

Sestavit program přesto podle divadelníků nebylo jednoduché. "Práci ochotnických souborů poznamenaly opakující se lockdowny a zkoušet mohli prakticky nanejvýše rodinní příslušníci," uvedla Podhajská.

Přehlídku zahájí v pátek večer domácí soubor reprízou muzikálu Když Zuzana není sama doma. S ochotníky jej nazkoušela Vladimíra Dvořáková, premiéra byla letos na jaře. V sobotu v 16:00 zahraje Divadelní spolek Kroměříž komedii Milá matko…, následovat bude komedie Paní plukovníková v podání Pohnutého divadla. V neděli zvou pořadatelé do divadla především rodiče s dětmi. Na programu bude Nezbedná pohádka spolku ochotníků Spolu z Lukovečku.

MKS Holešov

Autor článku: ČTK: chv, hj