20.10.2022 13:11

Na nesoutěžní přehlídce ochotníků v Holešově se představí čtyři soubory

Kino Svět v Holešově na Kroměřížsku bude od pátku 21. do neděle 23. října hostit pátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů. Kvůli pauze způsobené pandemií koronaviru se do města vrací po třech letech. Na rozdíl od minulých ročníků bude tentokrát přehlídka nesoutěžní, sdělila dnes ČTK mluvčí Městského kulturního střediska (MKS) v Holešově Dana Podhajská.

Podle členů holešovského Divadla 6. května (D6K) je setkání divadelníků návratem k tradičním kulturním akcím. "Čeká nás oddechová lehčí forma přehlídky, protože cílem je spíš to, aby se lidé vrátili do divadel, abychom v obecném smyslu podpořili spolkovou činnost a vzájemně se podpořili," uvedla Šárka Topičová z D6K.

Sestavit program přesto podle divadelníků nebylo jednoduché. "Práci ochotnických souborů poznamenaly opakující se lockdowny a zkoušet mohli prakticky nanejvýše rodinní příslušníci," uvedla Podhajská.

Přehlídku zahájí v pátek večer domácí soubor reprízou muzikálu Když Zuzana není sama doma. S ochotníky jej nazkoušela Vladimíra Dvořáková, premiéra byla letos na jaře. V sobotu v 16:00 zahraje Divadelní spolek Kroměříž komedii Milá matko…, následovat bude komedie Paní plukovníková v podání Pohnutého divadla. V neděli zvou pořadatelé do divadla především rodiče s dětmi. Na programu bude Nezbedná pohádka spolku ochotníků Spolu z Lukovečku.

MKS Holešov

Autor článku: ČTK: chv, hj

Na nesoutěžní přehlídce ochotníků v Holešově se představí čtyři soubory

Amatérské divadlo

21.03.2023

V Třebíči se v sobotu uskuteční 55. ročník přehlídky Loutkářské jaro

V Třebíči se v sobotu uskuteční 55. ročník Loutkářského jara. Nabídne šest loutkových představení určených především pro nejmenší děti. Pětice zúčastněných souborů se bude ucházet o možnost zúčastnit se Loutkářské Chrudimi.

21.03.2023

Festival PLÁCEK: divadelní platforma pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol v Brně

V Brně se v dubnu opět otevře pole pro komunitu studentů středních divadelních škol Festival PLÁCEK (Brno 20. 3. 2023) Už druhým rokem se Brně v jarním čase otevírá prostor Festivalu PLÁCEK, jako divadelní platformy pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol, letos s titulem Plácek.23 a tématem spawn jímž se tvůrci festivalu snaží zaměřit na enviromentální cítění, ve vztahu člověk (tvůrce) x prostor, jakožto místo které nás obklopuje, spoluutváří tak jako my utváříme jej.

15.03.2023

Jen do konce března je možné podávat přihlášky do dalšího ročníku stipendijní Akademie MenART pro mladé talenty

Akademie MenART již po šesté nabízí talentovaným žákům a studentům uměleckých škol a jejich pedagogům možnost spolupracovat s předními osobnostmi české umělecké scény. Přihlášky pro nadcházející školní rok je možné podávat jen do 31. března. Program je pro žáky i jejich pedagogy zdarma na základě uděleného stipendia. V novém ročníku se do programu zapojilo šestnáct předních umělců z oblasti klasické hudby i hudby jiných žánrů, tanečního, divadelního
a výtvarného oboru, kteří budou po celý školní rok pracovat se studenty a jejich pedagogy.