14.05.2018 10:32

Na smíchovské náplavce se uskuteční druhý ročník festivalu Arena

Druhý ročník festivalu Arena přiveze na smíchovskou náplavku švýcarského provazochodce i představení stvořené pouze pro Prahu. Festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby pořádá Divadlo Bratří Formanů a potrvá od 14. do 24. června, sdělila ČTK za pořadatele Dana Favaro. Minulý rok navštívilo čerstvě založený festival během pěti dní více než 6000 lidí.

„Ten veliký zájem nám dodal nejen odhodlání pokračovat, ale i kuráž prodloužit letošní festival o dalších pět dní. Představení a aktéry letošní Areny jsem vybíral s touhou, aby si v programu každý divák mohl najít svého favorita," uvedl Petr Forman, ředitel festivalu Arena.

Poprvé zavítá do Prahy švýcarský provazochodec David Dimitri s představením L'Homme Cirque (Muž cirkusu) či francouzský umělec Boris Gibé se svou novinkou L’Absolu odehrávající se ve zvláštním prostoru pouze pro sto diváků.
Festival nabídne také představení studentů cirkusové školy FLIC z Turína stvořené přímo pro Prahu. Kromě zahraničních hostů nabídne desetidenní festival také oblíbené rodinné představení Aladin z dílny Matěje Formana. Představení se odehraje na Lodi Tajemství, která zakotví stejně jako loni u smíchovské náplavky u železničního mostu.

Festival nabídne i doprovodný program v podobě dílen nebo koncertů na souši i na lodi. Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená divadelní Arena, kterou provozovala rodina divadelníka Pavla Švandy a sloužila téměř 70 let jako divadlo a místo k setkávání.

http://lodtajemstvi.cz/

Autor článku: ČTK: hrm, mal