19.01.2021 14:27

Naivní divadlo se vrací k pravidelným online představením pro veřejnost

Do nového roku 2021 vstoupilo Naivní divadlo Liberec s plným nasazením. Ačkoli epidemická situace nedovoluje kulturním organizacím běžný provoz a hlediště divadel nadále zejí prázdnotou, liberečtí loutkáři nezahálejí. Podle scénáře Borise Jedináka a pod vedením režiséra Martina Tichého zkouší novou inscenaci Lišák Renard, zároveň Naivní divadlo alespoň virtuální formou obnovuje svá pravidelná sobotní představení. Diváci z řad veřejnosti si každou sobotu v předem stanovený čas mohou „zajít“ na představení oNDLine prostřednictvím YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem, do mateřských škol obdobnou cestou divadlo posílá pohádku každý čtvrtek dopoledne.

„V této náročné době, kdy nemůžeme hrát naživo, se snažíme divákům zprostředkovat představení alespoň online. Už od března loňského roku úspěšně funguje YouTube kanál Naivní divadlo Liberec dětem, kde je možné stabilně zhlédnout několik našich současných inscenací. Vedle toho nyní zcela nově a samozřejmě také online obnovujeme tradiční sobotní představení. Ta budou patřit sice starším, o to více však oblíbeným kouskům, jako jsou například legendární Alibaba a čtyřicet loupežníků, Bezhlavý rytíř nebo Pohádka o Raškovi. Právě poslední jmenovanou inscenaci jsme před několika dny svěřili do rukou profesionálních filmařů. Výsledkem je vysoce kvalitní, na tři kamery pořízený záznam. Ten doufáme našim divákům zážitek z online představení zpříjemní. Podobnou proměnou přitom brzy projdou i další inscenace (Proletět duhou, Čarovná rybí kostička, Babu a papoušek). Stejně jako při návštěvě divadla je potřeba na představení přijít včas, tedy si pohádku na YouTube včas pustit, neboť link s představením bude přístupný pouze v sobotu od 10:00 do 12:00 hodin. Aktuální informace o tom, co hrajeme a v kolik hodin, najdete vždy na našem webu nebo na Facebooku,“ vysvětluje Vítek Peřina, dramaturg NDL.

Naivní divadlo nezapomíná ani na děti z mateřských škol, které patří mezi jeho pravidelné návštěvníky. Každý týden ve čtvrtek tak do školek v celém Libereckém kraji míří jedna online pohádka. Akce se setkává s velmi pozitivním ohlasem, první inscenaci touto formou (jednalo se o hudební komedii Labutí jezírko) zhlédlo minulý týden padesát mateřských škol.

http://www.naivnidivadlo.cz/

Autor článku: Jana Pittnerová

Naivní divadlo se vrací k pravidelným online představením pro veřejnost

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.