04.10.2021 10:59

Naivní divadlo uvede první novinku sezóny – loutkovou komedii o Červené Karkulce

Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! – tak zní název nové inscenace, jejíž slavnostní premiéra se v Naivním divadle Liberec uskuteční již tuto sobotu 9. října. Diváci se mohou těšit na moderní loutkovou komedii autora Vítka Peřiny, která je variací jinak klasické a všem dobře známé pohádky o Červené Karkulce. První novinku letošní divadelní sezóny mohou děti a jejich rodiče zhlédnout ve Studiu NDL ve dvou premiérových časech v 15:00 a 17:00 hodin.

Asi sotva bychom v naší zemi našli někoho, kdo by neznal příběh o holčičce v červeném čepečku a jejím setkání s hladovým vlkem. Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek se nyní dočkala také svého loutkového zpracování. V Naivním divadle se tématu osobitým způsobem chopil tvůrčí tým režisérky Michaely Homolové (výprava Robert Smolík, hudba Filip Homola), který pro diváky připravil vskutku originální zpracování této pohádkové klasiky. Humor, nadsázka, bláznivá zápletka, napětí i překvapivé rozuzlení, to je loutková komedie z pera Vítka Peřiny určená dětem od čtyř let.

Do českých lesů se po sto letech opět vrátili vlci. Nejmladšího samce smečky navíc čeká jeho první mise, během níž si má získat respekt ve svém novém rajónu. V lese se ten den připravuje na myslivecké zkoušky mladý lesní adjunkt. A stejným lesem toho osudného dne poprvé sama, bez rodičů, vyrazila i malá holčička, která získala své jméno podle červené čepičky – Karkulka. Tři iniciační cesty trojice odlišných hrdinů (mladý vlk, začínající hajný a malá holčička) se protnou v bláznivém finále uprostřed lesa – v chaloupce, v níž babička Červené Karkulky právě oslavuje významné životní jubileum.

Diváci se navíc mohou těšit na jedinečnou výpravu, pod níž je podepsán scénograf Robert Smolík, který s Naivním divadlem pravidelně spolupracuje. V inscenaci plné rozmanitých loutkářských triků a kouzel se hraje s více než třemi desítkami loutek různých technologií a velikostí.

Zatímco premiéra pro veřejnost se uskuteční v sobotu 9. října v 15:00 a 17:00 hodin, nové představení začne Naivní divadlo Liberec hrát již od středy 6. října v dopoledních časech pro děti z mateřských a základních škol.  Další reprízy pro veřejnost jsou pak plánovány na sobotu 16. října.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová