18.08.2021 10:32

Naivní divadlo zahájí novou sezónu představením pod širým nebem

Srpen se přehoupl do své druhé poloviny a nová divadelní sezóna již klepe na dveře. Naivní divadlo Liberec do ní vstoupí v pátek 20. srpna představením Lišák Renard, které zahraje divákům v rámci „Léta na náměstí“ ve 20:00 hodin před libereckou radnicí. Děti i dospělí se mohou těšit na loutkovou komedii o vychytralém lišákovi, s nímž prožijí nejedno napínavé dobrodružství.

Čistě iluzivní marionetová komedie se inspiruje dlouhou řadou známých lišákovských příběhů o vychytralosti a lstivosti. Ta může vést snadno k cestě vzhůru, ale ještě snadněji k následnému pádu. Hlavní hrdina, lišák Renard, žije se svou liščí rodinou na okraji velkého města. Postupně přichází na to, že lstivými krádežemi jídla naplní rodinnou spižírnu jednodušeji než poctivou prací. Jeho umění však narazí na odpor nejprve u okradených souputníků z říše zvířat, později u  lidí, do jejichž ledniček si také najde cestu. Nejvíce se však Renardova nová lupičská profese zajídá jeho vlastní rodině.

Inscenace režiséra Martina Tichého (v NDL například Pohádka o Liazce, Pohádka do dlaně nebo Pohádka o Raškovi) podle scénáře Borise Jedináka a s hudbou Ivana Achera je určena dětem od šesti let. S marionetami navrženými scénografem Robertem Smolíkem v ní hraje téměř celý soubor Naivního divadla. Večer pod širým nebem se na náměstí Dr. E. Beneše uskuteční pouze za příznivého počasí, vstupné se neplatí.

Pokud by náhodou počasí nevyšlo, mohou se diváci na Lišáka Renarda těšit ještě v sobotu 11. září. A nejen na něj. „Víkend plný premiér" (10. a 11. září) totiž nabídne všechny tři inscenace, které vznikly v uplynulé pandemické sezóně. Ačkoliv Naivní divadlo každou z nich již uvedlo na některém z červnových festivalů či právě na náměstí Dr. E. Beneše, na své slavnostní večerní premiéry v NDL si musely tyto novinky doposud počkat. Vše odstartuje v pátek 10. září pravěká loutková komedie Boj o oheň, následovaná divadelním koncertem s názvem Jukebox. Sobotní podvečer pak bude patřit již zmíněné inscenaci o loupeživém lišákovi. Vstupenky na všechna zářijová představení je možné již nyní rezervovat na webových stránkách www.naivnidivadlo.cz.

Autor článku: Jana Pittnerová