31.05.2021 16:20

Naivní divadlo zve na premiéru pod širým nebem

Po dlouhých osmi měsících, kdy mohla divadla pouze zkoušet do šuplíku a hrát online, se nyní konečně otevírají veřejnosti. Nejinak je tomu v libereckém Naivním divadle, které pro své diváky připravilo červen plný jedinečných zážitků. Kromě řady krásných představení pro veřejnost a pro školy či mezinárodního festivalu Mateřinka se již tento pátek 4. června mohou rodiče s dětmi těšit na první uvedení nové loutkové pohádky Lišák Renard. Večerní premiéra u příležitosti Mezinárodního dne dětí se uskuteční (za předpokladu příznivého počasí) pod širým nebem ve 20:00 hodin na náměstí Dr. E. Beneše. Vstupné je dobrovolné.

„Venkovní podmínky možná naladí publikum na tu správnou dějovou notu – hlavní hrdina inscenace – lišák Renard – totiž v úvodu svého dobrodružství přichází o střechu nad hlavou a navíc i o veškeré zásoby. V této nelehké situaci se proto rozhodne vypomoci si loupežemi. A jelikož je to lišák všemi mastmi mazaný, brzy se celým předměstím mezi zvířaty i lidmi začnou šířit zvěsti o největším lupiči všech dob. Jenže jeho nově získané lupičské schopnosti se ani trochu nelíbí všem okradeným a už vůbec ne jeho vlastní rodině,“ prozradil k ději Vítek Peřina, dramaturg Naivního divadla.

Čistě iluzivní loutková komedie režiséra Martina Tichého (v NDL například Pohádka o Liazce, Pohádka do dlaně nebo Pohádka o Raškovi) podle scénáře Borise Jedináka a s hudbou Ivana Achera je určena dětem od šesti let. S marionetami navrženými scénografem Robertem Smolíkem v ní hraje téměř celý soubor Naivního divadla.

O tom, jak probíhalo zkoušení inscenace a co všechno příprava takové loutkové pohádky obnáší, pojednává lišákovská reportáž, kterou si mohou diváci pustit na YouTube kanálu „Naivní divadlo Liberec dětem“.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová