12.04.2022 13:23

Naivní divadlo zve na večer v trampském stylu

Večer v trampském stylu a navíc s koncertem připravilo na čtvrtek 21. dubna Naivní divadlo Liberec. V rámci tradičních Večerů v Naivním si tentokrát diváci od 19:30 hodin užijí loutkovou komedii O hodině navíc aneb Potlach v hustníku, na kterou naváže koncert v podání mladého libereckého jazzového seskupení Ničí Quartet.

Děj inscenace, která v NDL vznikla v roce 2018 u příležitosti 100. výročí trampingu v Čechách (pod vedením plzeňského režiséra Tomáše Dvořáka), se odehrává uprostřed hlubokého lesa, v trampské osadě, kde se právě koná sraz trampů, řečený potlach. Je říjen a trampové jako každý podzim zavírají les před blížící se zimou. Tato noc je však výjimečná ještě něčím jiným… mění se čas. A právě ve chvíli, kdy dojde k onomu magickému okamžiku a ručičky hodin se vrátí o hodinu zpátky, prožijí trampové jedno velké a těžko uvěřitelné noční dobrodružství. Kromě notné dávky humoru budou k vidění také krásné ručně řezané marionety a k poslechu živě zpívané písničky v podání celého hereckého souboru pod vedením skvělého muzikanta Míry Ošance.

Představením ovšem hudební zážitky zdaleka nekončí. V klubu Naivního divadla se následně představí Ničí Quartet, jazzové seskupení mladých nadějných muzikantů z Liberce, jejichž repertoár tvoří převážně jazzové standardy a nově také autorská tvorba.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová