15.11.2021 13:00

Nalaďte se na Vánoce v divadle Komedie

Přijďte s dětmi 11. a 12. prosince do divadla Komedie na Vánoční festival. Těšit se můžete především na inscenace s vánoční tematikou. Pro dospělé diváky je připravena komentovaná prohlídka výstavy nebo koncert, na obě akce je vstup zdarma. Děti si mohou v kreativní zimní dílně vyrobit vánoční ozdoby nebo napsat dopis Ježíškovi. Diváci se mohou těšit na obnovenou premiéru rodinné vánoční inscenace A osel na něj funěl. Hrajeme i 23., 26. a 31. prosince.

V divadle Komedie proběhne 11. a 12. prosince Vánoční festival. Malí i velcí diváci se mohou těšit na poetickou inscenaci Ježíškova košilka, která vznikla podle veršů Jana Zahradníčka, interaktivní a hravé Vánoce pana Sovy nebo inscenaci plnou čertů Vánoční hra aneb O tom slavném narození. Je připraven také koncert zpívajícího básníka Jakuba Čermáka a zcela nový sólový projekt skladatelky a herečky Julie Goetzové s názvem Zhilee či komentovaná prohlídka výstavy soch Nikoly Emmy Ryšavé a obrazů Markéty Kolářové Božská tragikomedie. Na obě akce je vstup zdarma. Děti, které se zúčastní vánočních představení, mohou navštívit kreativní zimní dílny.

Po dvou letech se na prkna divadla Komedie vrací rodinná vánoční inscenace A osel na něj funěl. Přenesete se do adventní Prahy roku 1932. Nová učitelka, slečna Vesna Májová, se rozhodne s žáky čtvrté třídy Obecné školy ve Vodičkově nazkoušet adventní hru na vánoční besídku. Cesta k cíli ovšem nebude snadná. Jak to celé dopadne, můžete vidět v představeních, která hrajeme také 23., 26. a 31. prosince.

https://www.mestskadivadlaprazska.cz/

Autor článku: Zuzana Vernerová