27.08.2017 10:51

Národní divadlo moravskoslezské chystá letní školu pro učitele

Národní divadlo moravskoslezské chystá letní školu pro učitele. Společně s dvacítkou pedagogů budou lektorky hledat během sedmého ročníku projektu cesty ke studentům a k nejmladším návštěvníkům. Právě to, jak do divadla přivést nejmladší generaci diváků, bude letos hlavním tématem letní školy. ČTK to řekla mluvčí Národního divadla moravskoslezského Marcela Bednaříková. Dodala, že kapacita je téměř obsazená a zbývá jen několik volných míst.

„Díky stálému zájmu se ve dnech 31. srpna a 1. září uskuteční v Národním divadle moravskoslezském již sedmý ročník Letní divadelní školy. Příležitost k setkání a společné tvůrčí práci pedagogů s divadelními režiséry, dramaturgy, tanečníky, lektory a dalšími umělci přilákala opět dvacet pedagogů a studentů pedagogických oborů," uvedla.

Hlavním tématem letošního ročníku je podle mluvčí cesta k mladému divákovi. Připraveny jsou opět bloky pro jednotlivé soubory NDM, otevřené zkoušky, interpretační semináře, setkání s umělci, moderované diskuse a praktické workshopy. „Formou workshopů seznamujeme účastníky s tím, co se bude v nastávající sezoně dít. Hlavně se zaměřením na ty inscenace, které jsou vhodné pro studenty. Hlavní téma tedy obsahuje schopnost čtení divadelního jazyka a návod, jakým způsobem s ním ve výuce pracovat. To je naším hlavním cílem," dodala lektorka Radana Otipková.

Mezi lektory se objeví režisér Vojtěch Štěpánek, zpěvák Juraj Čiernik, dramatička Lenka Lagronová, herci činohry NDM Petra Lorencová a Vít Roleček, operní pěvkyně a pedagožka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě Eva Dřízgová-Jirušová, dirigenti Adam Sedlický a Robert Kružík a řada dalších.

www.ndm.cz

Autor článku: ČTK: dvc, snm