30.08.2021 11:40

Národní divadlo moravskoslezské: dva konkurzy pro talentované děti

Národní divadlo moravskoslezské pořádá začátkem září dva konkurzy pro talentované děti:

Operní studio NDM hledá pro role v muzikálu OLIVER! děti od 7 do 9 let – zejména chlapce, ale i talentovaná děvčata. „Hledáme představitele hlavní role a dalších (mnoha!) dětských rolí pro populární muzikál Lionela Barta z roku 1960, který vypráví známý příběh Olivera Twista a který bude mít premiéru  v roce 2023. Dva roky budou adepti docházet na zkoušky a učit se, bude to tedy dost náročné. V tomto případě je nutný i pohybový talent. Námi vybrané děti přitom ještě musí schválit režisér Lumír Olšovský, který je pak v případě úspěchu obsadí. Muzikál Oliver! měl už na premiéře obrovský úspěch a hraje se dodnes po celém světě,“ přiblížila šéfka souboru opereta/muzikál NDM Gabriela Petráková.

Konkurz se bude konat v Divadle Jiřího Myrona v prostorách Ateliéru pro divadelní vzdělávání NDM ve čtvrtek 9. září od 16 hodin. Každý z dětských uchazečů si připraví 1–2 národní nebo umělé písně. V případě nevyhovujícího termínu je možné se domluvit s vedoucí operního studia na tel. 737 175 309 nebo e-mailu zivocka.os@seznam.cz. Muzikál Oliver bude mj. oslavou 30 let trvání Operního studia NDM, to pracuje pod vedením Lenky Živocké od roku 1994 a jeho členové nastudovali pro Národní divadlo moravskoslezské už na sto inscenací a pravidelně účinkují na jevištích NDM.

Talentované dětské tanečníky - tanečnice hledá Baletní studio při NDM. Konkurz se koná už 2. září a tam je třeba se předem zaregistrovat na adrese pavlina.machacova@ndm.cz. Baletní studio hledá děti od 6 let, do přihlášky je třeba napsat celé jméno, datum narození dítěte a kontakt (telefon, mail) na rodiče. Konkurz se uskuteční 2. září v čase 14.30 až 16.30 hodin ve velkém baletním sále Divadla Antonína Dvořáka, děti by měly mít s sebou sportovní oblečení a měkké baletní cvičky nebo ponožky.  

Autor článku: Šárka Swiderová