17.12.2020 14:07

Národní divadlo moravskoslezské připravilo on-line koncert árií z oper Richarda Wagnera a Giuseppa Verdiho

Národní divadlo moravskoslezské připravilo pro poslední adventní neděli on-line koncert árií z oper Richarda Wagnera a Giuseppa Verdiho. Zpívá uznávaná německá sopranistka Maida Hundeling, orchestr ostravské opery řídí hudební ředitel souboru Marek Šedivý. Slovem koncert doprovází Jiří Vejvoda. Divadlo odvysílá minirecitál z Divadla Antonína Dvořáka v premiéře na YT NDM v poslední adventní neděli (20. prosince) v 18:30 hodin. Zůstane pak k dispozici až do 2. ledna 2021. Na koncert naváže v lednu rozhovor s pěvkyní, který vede Jiří Vejvoda a který je zaměřen mj. i na nejbližší plány opery NDM.

Maida Hundeling - držitelka Ceny Thálie za roli Desdemony v ostravském nastudování Verdiho opery Otello (premiéra byla v říjnu 2017) - hostuje v NDM poměrně často: V září 2020 měl premiéru Verdiho Nabucco, kde zpívá roli otrokyně Abigail. Jedna z árií Abigail je také součástí předvánočního recitálu.

Pěvkyně s kosmopolitní kariérou účinkuje v předních operních domech Evropy i světa a i v našem rozhovoru se vyznává z obdivu především k hudbě Richarda Wagnera. Diváci opery NDM ji znají jako Elsu z Brabantu z Wagnerova Lohengrina (premiéra 2013) nebo jako Jenůfu z Janáčkovy Její pastorkyně (obnovená premiéra inscenace v DAD 2011, derniéra 2014). Přijela nyní do Ostravy mj. i na zkoušky hlavní role v Pucciniho opeře Tosca, kterou režisér Jiří Nekvasil a dirigent Marek Šedivý chystají pro premiéru v únoru 2021.

Více o pěvkyni také na www.ndm.cz

Autor článku: Šárka Swiderová

Národní divadlo moravskoslezské připravilo on-line koncert árií z oper Richarda Wagnera a Giuseppa Verdiho

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.