22.01.2021 08:50

Národní divadlo moravskoslezské uvede online premiéru opery Tosca

Národní divadlo moravskoslezské chystá dvě premiéry. Zkouší původní muzikál Harpagon je lakomec? a operu Tosca skladatele Giacoma Pucciniho. Diváci ale budou mít šanci vidět jen operní premiéru. Divadlo ji uvede na svém youtube kanálu. Premiéru muzikálu divadlo streamovat nebude a diváci si na zhlédnutí díla budou muset počkat. ČTK to řekla mluvčí divadla Šárka Swiderová.

Muzikál Harpagon je lakomec? na motivy Lakomce od Moliéra napsali Boris Urbánek (hudba), Vojtěch Štěpánek (libreto) a Jiří Krhut (texty písní). Hlavní roli dostal jako dárek k šedesátinám Libor Olma. „Premiéra před diváky měla být v Divadle Jiřího Myrona 30. ledna. V tomto termínu ale bude jen jakási premiéra nanečisto bez diváků a nebudeme ji streamovat. Podle vedení divadla jde o inscenaci, která vyžaduje interakci s diváky."

Na polovinu února divadlo chystá operu Tosca Giacoma Pucciniho. Klasické dílo z roku 1899 bude mít ostré premiéry na kanále youtube NDM u obou obsazení. První 13. února, druhé pak o dva dny později 15. února. Hlavní roli svěřili režisér Jiří Nekvasil a dirigent Marek Šedivý německé sopranistce Maidě Hundelingové, držitelce Ceny Thálie.

https://www.ndm.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, kš