01.10.2020 11:40

Národní divadlo moravskoslezské zruší 15 představení

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě kvůli novým opatřením přijatým v souvislosti s epidemií koronaviru zruší 15 představení hudebního divadla. Nahradí je částečně činoherními tituly. Diváci se mohou rozhodnout zda představení navštíví, či si vstupenku vymění za voucher. Mohou žádat i o vrácení peněz. Premiéra muzikálu Květiny pro paní Harrisovou se ale stihne. Inscenaci první diváci uvidí 3. a 4. října. ČTK to řekla mluvčí divadla Šárka Swiderová.

„Národní divadlo moravskoslezské bude muset kvůli nouzovému stavu zrušit 14 představení hudebního divadla a jedno hostování v Praze. Poslední hranou operou před 5. říjnem bude Lady Macbeth Mcenského újezdu Dmitrije Šostakoviče v Divadle Antonína Dvořáka. Hrajeme ji 2. října a je to shodou okolností ostravská derniéra opery," řekla.

Soubor měl poté ještě naposledy dílo uvést v Praze ve Státní opeře 6. října. „Bohužel, toto představení je zrušené. Proběhne ale premiéra muzikálové novinky Květiny pro paní Harrisovou s Hanou Fialovou v hlavní roli v sobotu 3. října, v neděli 4. října pak hrajeme podruhé a na dva týdny tedy naposledy," doplnila. Činohra a balet jsou podle Swiderové bez omezení.

„Od pondělka 5. října na dva týdny představení opery a muzikálu zčásti nahradíme činohrou, zčásti zrušíme. Všechny změny a podrobnosti najdou zájemci na webu NDM," řekla mluvčí. Dodala, že vstupenky na představení, která divadlo nahrazuje činoherními tituly, jsou platné. „Diváci se mohou rozhodnout, zda přijdou na náhradní program, nebo vstupenky vymění za vouchery či za jiný termín vybraného titulu, nebo budou chtít peníze zpět," řekla. U představení zrušených bez náhrady je možná okamžitá výměna za jiné termíny, za voucher v hodnotě vstupenek nebo za peníze.

https://www.ndm.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, kš