09.06.2021 13:57

Národní divadlo připravilo open air akci Národní na vodě

Pojďte se nechat unášet na vlnách klasiky! Přímo v centru Prahy, na březích Vltavy se můžete těšit na to nejznámější, nejkrásnější a nejzvučnější z operního repertoáru Národního divadla.

Pomyslnou třešničkou na dortu červnového operního programu bude open air akce s názvem NÁRODNÍ NA VODĚ, která se uskuteční v termínech 19. a 26. června ve večerních hodinách na Vltavě v centru Prahy.

OPERA JE ZPĚT! a my doufáme, že doslova "vpluje" zpátky do vašich životů. Pojďte se nechat unášet na vlnách klasiky!
Open air akce s názvem NÁRODNÍ NA VODĚ proběhne 19. a 26. června od 20:00. Orchestr Národního divadla a Státní opery spolu se svými sólisty představí to nejlepší, co operní repertoár první české scény nabízí. Celá akce bude ZDARMA. Přivezeme vám po Vltavě to nejlepší a nejzvučnější z operního repertoáru – těšit se můžete na skvosty z českých i světových oper. Přijďte si vychutnat krásy operních skladeb z břehů Vltavy.


Termín 19. 6.:
20:00 - mezi Střeleckým ostrovem a Kampou
20:50 - přístaviště u Rašínova nábřeží
21:20 - Smíchovská náplavka

Zazní ukázky například z Bizetovy Carmen, Rossiniho Lazebníka sevillského, Pucciniho Turandot, Smetanovy Prodané nevěsty a Dvořákovy Rusalky.

Termín 26. 6.:
20:00-20:30 - mezi Střeleckým ostrovem a Kampou

Zazní ukázky například z Verdiho La traviatyRigolettaAidy, Čajkovského Labutího jezera, Mascagniho Sedláka kavalíra a Pucciniho Bohémy.


Supermoderní plavidlo Bella Bohemia, které zapůjčila společnost Prague Boats, je na elektrický pohon – jeho provoz tedy nijak nebude narušovat živou hudební produkci.
Partnerem akce je agentura CzechTourism a portál Kudy z nudy.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury, pana Lubomíra Zaorálka, a primátora hl. města Prahy, pana Zdeňka Hřiba.  

V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Autor článku: Převzato z: https://www.narodni-divadlo.cz/