08.07.2006 00:00

Nejoblíbenější kladenská herečka Pavlasová není stylově vyhraněná

Kladno 6. července (ČTK) - Nejúspěšnější divadelní rok ze svého šestiletého působení ve Středočeském divadle Kladno má za sebou herečka Veronika Pavlasová. Osmadvacetiletá představitelka Eržiky z Balady pro banditu letos poprvé zvítězila na konci divadelní sezony v divácké anketě o nejoblíbenější herečku kladenského divadla.

"Rozhodně jsem vítězství nečekala a myslím, že o něm rozhodla právě role Eržiky, protože muzikály mají v Kladně vždy velký úspěch," řekla ČTK Pavlasová.

Útlá herečka se letos objevila ve výrazných rolích také v absurdní tragikomedii Terasa, klasickém dramatu Maryša či komedii Úžasná svatba. "Nejsem vyhraněná, u divadla jsem teprve krátkou dobu a nestačila jsem se zaškatulkovat do jednoho typu," uvedla.

Rodačka z Prahy se prý v největším středočeském městě ocitla náhodou. "Po škole jsem měla největší chuť odjet někam do ciziny takzvaně na zkušenou, ale potkala jsme spolužáka Lukáše Jurka, který tehdy v kladenském divadle začínal, a ten mi poradil zkusit konkurz do hry Zaslíbená země od Miroslava Stoniše. Uspěla jsem a jako léčba šokem od iluzí o divadle byla tahle hra dobrá zkušenost," sdělila dívka, která v rozhovoru již používá místní výraz "na Kladně", kde během sezony bydlí. Také propadla oblíbené kladenské zábavě, jízdě na in-line bruslích v místním sportovním areálu Sletiště. Lidé ji často mohou potkat na vycházkách se fenkou Keny, kterou si vzala z útulku v Buštěhradě.

Práce herce se podle ní v poslední době změnila hodně v tom, že se o sebe musí více postarat. "Dříve se chodili režiséři častěji dívat na absolventská představení, zároveň nebylo tolik soukromých hereckých škol a agentur pracujících s herci," upozornila Pavlasová, která si uvědomuje, že pro mnoho lidí je hercem pouze ten, kdo se objevuje v televizních seriálech a reklamách. "Dnes se prostě naše profese vedle divadla rozšířila o reklamy, dabing, televizní seriály, či moderování společenských akcí," podotkla.

V těchto aktivitách Pavlasová podle svých slov trochu zaostává. "Chci především dělat dobré divadlo, ale zároveň bych roli v kvalitním filmu nebo seriálu neodmítla," sdělila.

Letošní divadelní prázdniny stráví Pavlasová stejně jako v posledních letech v Řecku, kam jezdí autem společně se svým přítelem. "Dobrodružné putování po vlastní ose nás hrozně baví, už se těším, až v pátek vyjedeme po dálnici směrem na Brno," uvedla.

jir jpt

Autor článku: ČTK