08.02.2010 00:00

Nejoblíbenějšími herci v Pardubicích jsou Janečková a Špiner

Nejoblíbenější herečkou pardubického divadla za loňský rok byla podle výsledků divácké ankety Petra Janečková, mezi herci nejvíce diváckých hlasů získal její kolega a životní partner Ladislav Špiner. Vítěze tradiční divácké ankety dnes divadlo vyhlásilo na svém plese. ČTK to řekl mluvčí divadla Radek Smetana.

"Lidé v anketě mohli hlasovat prostřednictvím lístků ve foyer divadla a také na webových stránkách. Zajímavé je, že oba letošní vítězové byli zvoleni nejoblíbenějšími herci také za rok 2008," uvedl Smetana. Podle něj Petra Janečková, která nastoupila na mateřskou dovolenou, získala ocenění již poosmé, po Ladislava Špinera je to druhé vítězství.

Petra Janečková byla v pardubickém divadle k vidění například v roli Lízy Doolitleové v My Fair Lady či Barbary Markové ve hře Bláznivé nůžky. Ladislava Špinera mohou diváci vidět jako Tonyho v Bláznivých nůžkách, Buča v představení Cikáni jdou do nebe či Jana v Markétě Lazarové.

Pardubické divadlo již na konci loňského roku oznámilo, že divákům se v roce 2009 podle ankety nejvíce líbila balada Cikáni jdou do nebe, která se stala nejvíce navštěvovanou inscenací divadla v loňském roce. Druhou příčku obsadil muzikál Chicago, třetí skončila komedie Bláznivé nůžky.

Východočeské divadlo v Pardubicích v roce 2009 navštívil rekordní počet diváků, celkem na představení dorazilo 122.053 diváků, což je o 4407 více než v předchozím roce. Východočeské divadlo se díky zájmu diváků řadí mezi nejnavštěvovanější česká divadla s jedním souborem.

Zdroj: sja, rdm 

Autor článku: ČTK