30.10.2020 09:30

Německo a Francie uzavřou divadla a zakážou živé koncerty

Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkel včera oznámili přijetí zpřísněných opatření proti šíření nového typu koronaviru.

Reagují tak na rekordní nárůst v denním počtu nově potvrzených případu a hospitalizací s Covidem-19. V obou zemích tak budou od příštího týdne omezeny volnočasové aktivity a uzavřeny všechny kulturní instituce.

Německá kancléřka Angela Merkelová oznámila přijetí nových opatření kvůli rapidnímu nárůstu v počtu infikovaných – ve středu 28. října 2020 jich bylo rekordních 14 964, což je téměř dvojnásobný nárůst oproti minulému týdnu. Zdravotníci také hlásí, že ztrácí přehled o šíření nemoci a nezvládají virus trasovat. V Berlíně nyní hygienici dokonce prosí nakažené, aby sami obvolali lidi, se kterými byli v kontaktu, a poslali je na testy.

Celý příspěvek, publikovaný 29. 10. 2020 na webu Operaplus.cz, najdete zde.

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz, foto: Aurelien Meunier—Getty Images, převzato z: https://time.com/

Německo a Francie uzavřou divadla a zakážou živé koncerty

Zahraniční divadlo

03.12.2021

Na Václava Havla se bude vzpomínat i v Paříži. Přijede HaDivadlo s Vernisáží, Pražský výběr či Monika Načeva

České centrum v Paříži uctí památku a živě připomene odkaz Václava Havla festivalem HAVEL 21. HaDivadlo odehraje u příležitosti desátého výročí Havlova úmrtí jeho jednoaktovku Vernisáž, program svými koncerty orámují  Pražský výběr a písničkářka Monika Načeva. Dny věnované Václavu Havlovi budou v sídle Českého centra Paříž probíhat 8.–17. prosince 2021.

29.11.2021

Unikátní představení Sergeie Polunina konečně v neděli 5. prosince 2021 ve Fóru Karlín

Jedinečné vystoupení světoznámého tanečníka Sergeie Polunina se uskuteční v neděli 5. prosince 2021 ve Fóru Karlín. Po několika odkladech způsobených koronavirovou pandemií je tak znám definitivní termín dlouho očekávané kulturní akce. „Tento večer je tím večerem, kdy konečně budu v Praze Up, Close & Personal,“ s radostí zmiňuje Sergei Polunin.

29.11.2021

Prosincový přenos z Metropolitní opery nabídne antickou báji o Eurydice moderní optikou

Hudba se stává tématem uměleckých děl odnepaměti. Mezi nejstarší příběhy, v nichž hudba hraje klíčovou roli, je stará řecká báje o pěvci Orfeovi, který chce vyvést svou milou Eurydiku z podsvětí. Dnes už klasický příběh nabral v dějinách umění mnoha podob, jedním z posledních zpracování je opera Eurydika Matthewa Aucoina.