02.04.2008 00:00

Nepřijatelní o.s. uvádějí: A.Christie Krysy

Nepřijatelní o.s. (dříve DS Uvidíme…) uvede 10. dubna od 20 hodin premiéru nové inscenace Agathy Christie Krysy. To celé v Divadle Zadní vrátka (Milíčova 3, Žižkov).

Sandra přišla na večírek. Jeniffer přišla nakrmit papouška. David si přišel užít a Alec se vrací z garden party. Večírek se nekoná. Nikdo nikoho nečekal. Proč tu všichni jsou a kdo je sem vlastně pozval? Nemohou odejít, nemohou se soustředit. Jsou jako krysy v pasti. Detektivní psychodrama ze staré dobré Anglie.

Hrají: Natálie Císařovská, Jan Donáth, Eva Čermáková a Mikuláš Outrata.

Režie: Petr Smyczek

Vstupné 50 korun.

Pozor! Počet míst omezen – kdo dřív přijde, ten dřív mele. Věkem neomezeno!

Další repríza 20. května v KC Kaštan

S inscenací KRYSY pokračujeme v naší nepsané tradici uvádění neznámým, nebo méně známých her slavných autorů – po Bohovi Woodyho Allena, Sebevrahovi Nikolaje Erdmana a Člověku z půdy Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra přichází na řadu aktovka Agathy Christie, která (neprávem) zanikla ve stínu věhlasu jejích sester, např. Pasti na myši.

Vypráví příběh z jednoho londýnského bytu, kde se má konat večírek manželů Torrenceových a přichází sem 4 různé postavy, každá s jiným cílem. Někdo na večírek, někdo nakrmit papouška, někdo si zařádit a někdo zabít. Jak se ukáže, večírek je fiktivní a zdánlivě nevinné setkání vyústí v děsivé finále. Každá z postav si s sebou nese nějaké trauma, které v sobě skrývá, každá z nich tak má dvě tváře. A právě o dvojjedinosti lidských povah, o dvou tvářích každého člověka a o tom, jak se lidé chovají v krizových situacích je naše psychodetektivka.

Zmíněná témata dávají velkou hereckou možnost čtveřici „nepřijatelných“ herců. Budou hrát jen s minimálním odstupem od diváků a budou se je snažit vtáhnout co nejvíce do atmosféry „ukrutně prázdného a chladného pokoje“. Není tedy pochyb, že bude o děsivou zábavu bohatě postaráno.

Občanské sdružení Nepřijatelní se vyvinulo z tříletého soužití divadelního spolku „Uvidíme…“, aby dále „oficiálně“ rozvíjelo své tvůrčí snahy a zaštiťovalo i snahy svých přátel, kamarádů a neúspěšných adeptů na přijetí na umělecké školy. Máme za sebou množství zajímavých projektů – od divadelních inscenací nejrůznějších autorů(W.Allen, N.Erdman, J.Suchý), přes mezinárodní divadelní spolupráci (projekt Babylon s řeckou divadelní skupinou), až po natáčení drobných filmů (Absolvent, Terapie, trailer k inscenaci Sebevrah). Nepřijatelní ve svých řadách „shromažďují“ zajímavé tvůrčí osobnosti z nejrůznějších oborů (od výtvarníků, divadelníků až po flashové animátory) a škol - zejména početné zastoupení studentů Karlovy Univerzity, ale i z filmové školy v Písku.

více na www.uvidime.wz.cz

Zdroj: je.my.to@volny.cz

Autor článku: Informace z divadel