28.05.2021 10:20

Nepublikované texty divadelních her a inscenační verze z roku 2020 uložené v Knihovně Divadelního ústavu

Soupis obsahuje texty divadelních her, které získala Knihovna Divadelního ústavu do svého fondu od autorů, překladatelů či divadel ve formě pracovních textů. Takto získané divadelní hry jsou určené pouze k prezenčnímu studiu a v některých případech není povoleno jejich kopírování. V předkládaném seznamu jsou hry seřazeny abecedně dle jmen autorů a dle názvů.

Kompletní soupis her najdete na webových stránkách knihovny: https://www.idu.cz/dokumenty/is2105.pdf

Knihovna Divadelního ústavu

Katalog Knihovny Divadelního ústavu

IDU

Autor článku: Alena Součková, Knihovna DÚ; foto: David Konečný

Nepublikované texty divadelních her a inscenační verze z roku 2020 uložené v Knihovně Divadelního ústavu

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.